Питања за господина Инцка
Господин Валентин Инцко обећао је да ће наметнути закон о негирању геноцида у Сребреници. Ја, као Козарчанин који је преживио чишћење Козаре 1942. године од стране Вермахта, тачније Курта Валдхајма, Инцковог земљака, који је касније био генерални секретар Уједињених нација, волео бих да ми одговори да ли ће, као велики хуманиста покренути поступак (ратни злочини не застаревају) утврђивање геноцида, у последњих 200 година? Навешћу неке од геноцида:
Енглези и остали досељеници у Америку уништили су око 15.000.000 домородаца. Бацање атомске бомбе на Хирошиму (70.000 убијених и око 70.000 касније умрлих од последица зрачења). У војној операцији у Ираку страдало је око 500.000 деце, што услед санкција, што услед ратовања (коментар америчке државне секретарке Мадлен Олбрајт је био да је вредело јер је то у интересу САД.
Велика Британија је у „опијумском рату” убила око десет милиона Кинеза. НДХ (хрватска држава од 1941–1945) у Јасеновцу је свирепо побила око 700.000 до 850.000 Срба, Рома и Јевреја. Белгија је у време краља Леополда убила у тад Белгијском Конгу око 13 милиона људи. Да ли су геноциде починили Стаљин, Пол Пот, Јапан...
Остоја Марјановић,
Приједор
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


