На терен „из кревета“
Трећа утакмица у пет дана „дошла је главе“ кошаркашима Црвене звезде. У ионако скраћеној ротацији због повреда, дуел са Жалгирисом, који је знатно подигао форму, био је превелико искушење у физичком смислу, па је уследио пораз на домаћем терену (70:76). Тако је прекинута серија од четири победе, а већ вечерас изабранике Драгана Шакоте очекује још један захтеван дуел. У Штарк арену долази Алба (19 ч), на крилима победе у Атини против Олимпијакоса, тим који кипти од снаге и противнике ломи брзим ритмом и бројним шутевима за три поена. Таква игра је рукопис искусног и трофејног стручњака Гарсије Ренесеса Аита (73), који је у првој утакмици у Берлину пронашао начин да надигра „црвено-беле“ (93:80).
Оно што највише брине тренера Шакоту је чињеница да су његови играчи као и против Жалгириса имали дан мање за одмор и припрему, тако да јуче није било тренинга, па ће његови момци на терен практично „из кревета“. И даље не може да рачуна на Перпероглуа, Куриџу и Човића, а највећа брига је једини организатор игре Браун. Американца мучи повреда скочног зглоба, али трпи и игра. Жалгирис је искористио ту чињеницу, вршио константан притисак на њега и Берона, а слично се очекује и вечерас. Сувишно је говорити колико је победа неопходна српском и регионалном прваку да задржи позицију која га оставља у трци за плеј-оф, као и да не зависи све од „црвено-белих“.
Алба игра веома брзу кошарку, у врху су Евролиге по броју поседа, а пети су најефикаснији тим. Постижу дест поена више од Звезде у просеку (84), лидери су по броју асистенција (19,8), са скоро пет више од вечерашњег противника. Из игре у транзицији долазе до великог броја покушаја за три поена (499-194), уз реализацију од 39 одсто (дају „тројки“ 10 по утакмици) . И по томе су на петом месту, док „црвено-бели“ имају сто покушаја мање (398-139) и слабију реализацију (35 одсто, 7,5 по утакмици), по чему су 18. Зато је основни задатак да се немачки тим успори, уведе у позициону игру, као и да се нападне из рекета, где су висински и квалитетом инфериорнији. Пажњу треба обратити и на двојицу крилних играча, Гедраитиса и Сикму, који одлично реагују са поста и под кошем из „пик“ игре. У одсутву Куриџе и без Фајеа који је изгубио место у тиму за Евролигу, то може да се неутралише само тимском одбраном, без искакања и грешака у ротацији и преузимању.
-Играмо против екипе која има добро познат начин игре, а то је транзиција, пуно контри и шутева. Не смемо да заборавимо да нас је са тим стилом игре Алба потпуно надиграла у Берлину. Мораћемо брзо да вратимо енергију и да се опоравимо како знамо и умемо. С друге стране, Алба показује по последњим утакмицама да је у доброј форми, играју дуго заједно и имају искусног тренера који је поставио систем у коме ови играчи играју већ неколико сезона, оценио је тренер Звезде Шакота.
Олакшавајућа околност за играче Албе је чињеница да нису у кругу тимова којима је плеј-оф императив. У Евролигу су ушли ове сезоне као финалисти Бундес лиге (Бајерн добио гарантовано место), а тренутни скор (6-13) даје им осећај растерећености. Тренер Аито нада се још једном добром издању свог тима, уз констатацију да Звезда има предност, с обзиром на бројну подршку с трибина.
-Опоравак повређених играча нам много помаже и ми смо сада у бољој форми него у у првом кругу. Али, исто важи и за Црвену звезду, која је потписала три нова играча и са новим тренером попела на осмо место на табели. Ово ће бити тешка утакмица у великом Београдској арени, где 18.000 фанова подржава свој тим на сјајан начин, нагласио је шпански стручњак.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


