Глитер планира повратак
Проблематични британски певач Гари Глитер планира да обнови своју музичку каријеру након изласка из затвора у Вијетнаму. У изјави за локални дневни лист „Cong An Nhan Dan”, Глитер је рекао:
– Имам недовршени албум који желим да комплетирам. О томе интензивно размишљам у затвору. Бавио сам се рокенролом 40 година. Када изађем из затвора желим да наставим рокенрол каријеру.
Глитер нема намеру да се врати у родну Велику Британију. Уколико уђе у земљу, певач познат по хитовима „Leader of the Gang” и „Do you wanna Touch me”, биће, по британском закону, суочен са даљим оптужбама због сексуалног прекршаја почињеног 2003. године.
– Контактираћу са својим пријатељима и адвокатима и заједно ћемо одлучити које ми је најбоље место за живот. Вероватно ћу убудуће живети у Хонгконгу или Сингапуру.
Певач је у Вијетнаму 2006. осуђен на три године затвора због напаствовања девојчица старих 11, односно 12 година. Глитер је на суђењу тврдио да му је читава секс афера „била намештена”.
Због примереног понашања у затвору његова казна умањена је за три месеца. По изласку из затвора, певач, чије је право име Пол Гад, биће депортован из Вијетнама.
И пре шест година Глитер је депортован из Камбоџе, иако против њега није подигнута оптужница, а 1999. године провео је четири месеца у затвору у Великој Британији због поседовања дечје порнографије.
Пре неколико месеци, бивша поп звезда и педофил, како је Глитера назвала британска штампа, био је у болници, јер је колабирао у својој ћелији у вијетнамском затвору. Британски медији су тада спекулисали да је шездесеттрогодишњи певач доживео срчани удар.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


