Тешко да ће Звезда прокоцкати велику предност
Не чекајући да се слегну емоције са 164. дербија Звездан Терзић је одлучио да отвори флашу шампањца. Учинио је то пред играчима и спортским сектором, уз музику, не хајећи на строге мере Кризног штаба. Да ли је то појединцима дозвољено да се неодговорно и бахато понашају када се држава свим силама бори са пандемијом? Наравно, могао је Терзић да сачека много бољи тренутак за славље...
Црвена звезда је прексиноћ и дефинитивно направила огроман корак ка одбрани титуле, четвртом трофеју намењеном државном прваку у фудбалу и ка новом клупском рекорду. Јер, до сада ниједној генерацији Звездиних фудбалера није пошло за руком да се чак четири пута заредом упише у анале српског клупског фудбала.
Осврћући се на предивну фудбалску ноћ, на нову, 18. заредом узастопну победу у домаћем шампионату, спортски директор Митар Мркела је мирним тоном истакао да Звезда математички још увек првак Србије, али да је надомак тог циља. По његовом мишљењу, екипа је била слаба у првом полувремену а онда након одличних измена уследио је нагли скок оне далеко препознатљиве игре, која краси „црвено-беле”.
– Истина је да смо били слаби у првом полувремену. Можда смо могли и нешто другачије да уђемо у дерби, али наш тренер је тако одлучио. Међутим, Станковић је брзо схватио где шкрипи па је у полувремену направио одличан потез. Уосталом, у другом делу смо били далеко бољи. Сада могу да кажем да ћемо још снажније грабити ка новим циљевима – не крије Мркела.
Иако је до краја шампионата остало да се одигра још осам кола спортски директор Звезде каже да свако има своју рачуницу:
– Математички још нисмо прваци. Реално, уз наравно велику дозу опрезности која је у спорту неопходна, тешко да ћемо до краја прокоцкати ових дванаест бодова залихе у односу на најближег пратиоца. То је са мог становишта, као неког ко је дуго у фудбалу, готово немогуће. Звезда ће до краја играти као и до сада, на победу у сваком мечу – наглашава Мркела.
Поједини овдашњи медији су јуче објавили да ће се већ овог лета растати Дејан Станковић и Црвена звезда. Колико у овоме има истине?
– Искрено, са тренером до сада нисам о томе причао. Верујем да би ме, уколико би нешто од тога било, као спортског директора на време обавестио. Могу само да кажем да сви заједно остајемо на истом победничком путу. Једноставно, и после свих ових година схватили смо да нас глад за успесима и победама не напушта – одлучан је Митар Мркела.
Шта је по вама одлучило питање победника у дербију?
– Сви добро знамо да су овакве утакмице увек неизвесне, да нема фаворита пре дербија. Мислим да је наш тренер направио одличне измене у полувремену. Фалчинели и Канга донели су нову физиономију нашем тиму. Мислим да је то био преломни тренутак дербија – сматра директор шампиона.
Италијан Дијего Фалчинели се пред крај меча повредио. О чему је реч?
– Дијего је унео живост у наш напад. То је играч који уме да прими и одложи лопту до најближег саиграча. Сјајно се уклопио у тим. Испод потколенице има две посекотине. Једна посекотина је захтевала ушивање. Срећом, све је добро прошло. Он је тај бол брзо заборавио а наша екипа се сада окреће новим изазовима – казао је за „Политику” Митар Мркела, по многима један од најзаслужнијих за тотални резултатски препород Звезде у ових неколико година.
Очигледно да и у ово доба пандемије фудбал једноставно доминира над осталим спортовима. Увек се после дербија пошаље порука онима који су обележили нашу највећу фудбалску светковину: чувајте живот, славу, јер ови тренуци које сада имате никада се више неће вратити...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


