Руси регистровали лек у спреју против ковида
МОСКВА - Руско министарство здравља је регистровало лек „Леитрагин” за лечење и превенцију упале плућа која настаје услед корона вируса, саопштила је данас Руска агенција за медицину и биологију путем свог сајта.
„Лек у спреју Леитрагин, који је развила Агенција за медицину и биологију је регистрована у министарству здравља Русије. Намењена је спречавању и лечењу упале плућа. Циљ је да не дође до упале плућа, која је једна од компликација корона вируса”, наводи се на сајту, пренео је ТАС С.
Додаје се да је производња лека у току.
Леитрагин је први лек који има за циљ да спречи и да се бори против цитокинске олује коју изазива ковид-19.
Приликом клиничког тестирања међу 320 пацијената са средњим симптомима ковида-19 није било смртних случајева, нити је било озбиљнијих случајева, преноси Танјуг.
Пацијенти који су узимали Леитрагин су се просечно опорављали за осам дана, док су пацијенти који су се лечили класичним методама оздравили после 14 дана.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


