Субота, 25.09.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
ДРУГО КОЛО КВАЛИФИКАЦИЈА ЗА ЛИГУ КОНФЕРЕНЦИЈА У ФУДБАЛУ

Победа и у Словачкој

ДАЦ – Партизан 0:2 (0:1). – Стрелци Пантић у 19. и Гомес у 78. – Поповић одбранио поклон-пенал за домаћина у 76. – Натхо два маестрална додавања. – Следећи ривал руски Сочи 5. и 12. августа
(Фото ФК Партизан)

Партизан је прошао у треће коло Лиге конференција, где ће му 5. августа у Русији и седам дана касније у Београду противник бити Сочи. Успех фудбалера „црно-белих” – 2:0 (1:0) – потпуно је заслужен, али игра мора да буде и боља и сигурнија.

У односу на први окршај (1:0 за Партизан) у Дунајској Стреди су на почетку сусрета улоге биле промењене. Гост је био опрезан, а ДАЦ је прижељкивао да што пре да гол и изједначи укупан резултат. И у четвртом минуту умало да му се посрећи. Дивковић је с десне аут-линије вероватно хтео само да убаци лопту пред гол, али је она као теледиригована кренула ка мрежи. Поповић је на време приметио лоптин хир, стигао је да се баци у леву страну и отклони опасност.

Још неко време су „црно-бели” били резервисани, а онда су прешли и они на противничку половину. У 18. минуту после Јојићевог корнера с леве стране Саничанин се искрао и сам с пет метара, додуше, нешто искоса, пуцао у ближи угао. Међутим, Једличка је као и у Београду, опет заблистао. Мада је лопта падала он је одлично дејствовао и сачувао свој гол. Али, у наредном минуту му није било спаса. После убацивања лопте из другог угла створила се гужва пред голом ДАЦ-а. Одбила се до Натха, а он је имао спремно решење. Вратио је лопту Пантићу, који је с петнаестак метара по средини гола могао да бира како и где да шутира. Једличка овога пута ништа није могао да уради – лопта је завршила у његовом десном горњем углу. Тако је Партизан и као гост стекао предност од 1:0 против словачког вицешампиона.

После тога домаћин више није имао шта да бира. Потпуно се проријентисао на напад и у 25. минуту је имао стопостотну шансу. На избијену лопту с половине ДАЦ-а Шарани се измигољио Вујачићу, Лутовац није хтео да ризикује да можда буде искључен због прекршаја, па се нападач словачког тима нашао очи у очи с Партизановим голманом, који је имао и среће – лопта га је погодила у леву руку и иза његових леђа отишла поред десне стативе у корнер. У том раздобљу одбрана Партизана је неколико пута панично интервенисала, али због тога није платила цех.

После дугих тренутака када се играло на Партизановој половини Београђани су могли да да пребрину. У 45. минуту поново се лопта, после центаршута, одбила до Натха, који је уочио да на Гомеса нико не мотри, па га је послужио као на тацни. Нападач „црно-белих” као да је био изненађен овим поклоном, није најбоље примио лопту, па је с њом отишао удесно. Једличка је скратио угао и дотакао лопту таман толико да је скрене у стативу.

На почетку другог полувремена Натхо је поново одлично упутио лопту ка Гомесу, али је Марковић мислио да је она њему намењена, па ју је у нешто неповољнијој ситуацији примио, тако да није било опасности по ДАЦ-ов гол.

Запретио је потом и ДАЦ. После корнера с леве стране Поповић је врховима прстију склонио лопту с чела Бескоровајног. Потом је Дивковић извео добар продор, дошао је готово до голманове леве стативе, али искоса, а уз то је Саничанин био прибран и блокирао његов покушај. Нападао је домаћин стихијски, па је Партизанов тренер у 60. минуту увео двојицу нападача да и противничка одбрана има посла.

Али, ипак се закувало пред Поповићем. Најпре је Шефер у 69. минуту пуцао с 18 метара, и да се Вујачић није правовремено подметнуо ко зна да ли би Партизанов голман могао ишта да учини. А после корнера Балић је погодио стативу.

А у 76. минуту поклон-пенал за домаћина. Саничанин је на корнер-линији зауставио лопту испред Таива, али је судија показао на белу тачку. Најстрожу казну је извео Балић, али је Поповић прочитао његову намеру, бацио се у десну страну и исправио неправду.

Партизан је коначно одахнуо два минута касније. Здјелар је по ко зна који пут прочитао намеру противника, пресекао је Балићево додавање, стуштио се по левој страни и по земљи пронашао пред голом Гомеса, који је спретно матирао Једличку.

Стадион: МОЛ. Гледалаца: 6.000. Судија: Бијери (Швајцарска). Стрелци: 0:1 Пантић (19), 0:2 Гомес (78). Жути картони: Бескоровајни, Вера, Николаеску (ДАЦ), Урошевић, Вујачић, Пантић и Јојић (Партизан).

ДАЦ: Једличка 8, Вера 6 (од 79. Римаренко –), Брунети 7, Небила 5 (од 46. Балић 6), Кружлијак 7, Бескоровајни 6, Дивковић 6 (од 79. Николаеску –), Њије 6 (од 70. Муму –), Шарани 6 (од 55. Таиво 6), Шефер 7, Циганикс 6. Тренер: Немет.

ПАРТИЗАН: Поповић 9, Лутовац 6, Урошевић 7, Здјелар 8, Вујачић 7, Саничанин 8, Марковић 6 (од 60. Холендер 5), Јојић 6 (од 69. Шћекић 6), Гомес 7 (од 83. Миловановић –), Натхо 8 (од 60 Јовић 5), Пантић 7 (од 83. Павловић –). Тренер: Станојевић.