Гори депонија у Новом Саду
НОВИ САД – На депонији у Новом Саду избио је пожар нешто после 16 часова, јавља портал 021.рс.
На терену је велики број ватрогасаца, а у гашењу учествују и бројни радници „Чистоће” и других комуналних предузећа, са механизацијом.
Према писању 021.рс, и приватна предузећа ангажована су на довожењу песка и шута, да би се затрпао део депоније који гори.
Чланица Градског већа за урбанизам и заштиту животне средине Мира Раденовић каже да је ватра избила на делу депоније који није активан и где се не доноси отпад, а да је брзом реакцијом спречено даље ширење ватре.
Према њеним речима, ватра није захватила већу површину.
Портал 021 подсећа да се већ годинама уназад у Новом Саду планира изградња регионалне депоније, али радови још увек не почињу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


