Станковић уигравао тим за Клуж
Шампион је протеклих година све своје замишљене и остварене циљеве постизао стрпљењем и заједништвом читавог тима. Поред успона било је и падова, али је на крају, сваки проблем решен договором унутар клуба. Али, чини се, да ове сезоне Звезда није кренула утабаном стазом и са добро опробаним рецептом, већ је неко пожелео да ,,пречицом,, стигне до врха. Такав, помало ноншалантан или боље рећи неозбиљан приступ, могао би да се обије о главу неким појединцима. Јасно је да свака нова генерација фудбалера мора да на својој грбачи искуси добре и лоше стране овог спорта. Али, никако није добро, да се те грешке стално понављају...
Црвена звезда је синоћ почела главно спремање за сутрашњи први меч са румунским Клужом. Станковић је уигравао тим, тражио најбољу могућу формацију са којом ће покушати да исправи неке грешке из ранијих мечева са Каиратом и Шерифом и домогне се групне фазе Лиге Европе.За такав подвиг потребни су му спремни и најбољи играчи, добро сипробане и проверене снаге, на које тренер нашег првака може потпуно да се ослони...
Када је Дејан Станковић три дана уочи почетка нове такмичарске сезоне склонио Павкова, Кангу и Дегенека, многи су помислили да је то само шала, имајући у виду остварени учинак поменутих фудбалера у последње три сезоне. Свако од њих је на свој начин дао посебан допринос великим остварењима. Још увек се памте голови Милана Павкова против првака Европе Ливерпула у Београду. Памте се и сјајне игре везисте Гелора Канге и изванредан учинак Дегенека пред голом Борјана. А онда је на изненађење многих Станковић самоиницијативно одлучио да их ,,склони из главне екипе,,!?
Зашто? Многи још увек трагају за одговором, вероватно и сам Дејан Станковић, коме су у овом тренутку поменути играчи препо потребни. Без њих Звезда нема онако јак тим као што га је имала прошле или претпрошле сезоне. После болног пораза од Шерифа, гнев навијача је све већи. Зато тренеру и његовом стручном штабу који је до сада одлично функционисао остаје да сагледају све фудбалске параметре, да још једном добро измере сваки свој будући потез, јер Звезда и овај тим више немају права на грешку.
Зато ће шампион сутра вече играти са Кангом на средини терена, са Дегенеком у одбрани и са Павковом у шпицу напада. Јер, објективно, од њега у овом тренутку, међу овим играчима, нема бољег. Шампион на почетку нове сезоне муку мучи са нападачима, а без голова тешко се добијају утакмице. Зато је синоћ Милан Павков синоћ био добро расположен, свестан да ће напокон добити прилику да поново предводи Звездин напад. Сада остаје да се види да ли су играчи запамтили тренерову ,,оштру руку,, или ће као прави професионалци дати све од себе како би се на крају покренуо овај успавани Звездин брод.
Румуни су у петак одиграли првенствени меч са Фарулом из Костанце, на чијој клупи седи легенда румунског и светског фудбала Георги Хаџи. Клуж је добио ту утакмицу са 1:0 па тако тим Едварда Јорданескуа у добром расположењу стиже у Београд, на мегдан некадашњем европском и светском прваку. Иначе, Звездин ривал је прву европску сезону имао у Интертото купу (2005) када је стигао до финала. Две године касније Клуж је први пут освоји титулу у домаћем шампионату. Успон и развој клуба из Клужа затим иде у још бољем правцу па су тако у сезони 2008/09 играли у групној фази Лиге шампиона. Од велике промене власника, а томе има скоро две деценије, Клуж је освојио чак девет трофеја. Три пута је био првак Румуније, четири пута освајач домаћег Купа и два пута суперкупа Румуније.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


