Понедељак, 25.10.2021. ✝ Верски календар € Курсна листа
ПРВО КОЛО ЕВРОПСКЕ ЛИГЕ КОНФЕРЕНЦИЈА У ФУДБАЛУ

Добра берба на Кипру

Анортосис Фамагуста – Партизан 0:2 (0:1). – Мениг начео домаћина, а Гомес га докрајчио. – Зрела игра „црно-белих”, који су могли и убедљивије да тријумфују. – Одлична најава за недељни „вечити дерби” у Хумској
Појачање које се већ исплаћује: Квинси Мениг пред голом Анортозиса (EPA-EFE/Peter Powell)

Партизан је врло успешно почео у Европској лиги конференција. У Никозији је победио Анортосис с 2:0 (1:0). Почео је домаћин предузимљивије од госта, али то није дуго трајало. Партизан је одмах показао зубе

Истина, први је на испиту био његов голман. У 11. минуту је Кореја направио слалом с десне стране ка средини, где га је сачекао Шћекић и оборио. Из слободног ударца с око 30 метара распалио је Христодулопулос, али је Поповић укротио његов веома јак шут.

Ускоро је и голман Анортосиса био на мукама. Натхо је у 15. минуту пронашао у казненом простору Шћекића, који је, идеално сервирао лопту Миљковићу иза себе. Али он није голгетер – шутирао је с десетак метара искоса право у голмана.

Могли су „црно-бели” више и у 19. минуту. Натхо је с десне стране пребацио лопту на другу страну. До ње су могли и Гомес и Марковић, али ју је прихватио капитен, који је и био у бољем положају. Међутим, ушао је у мртав угао и није било неке велике потешкоће за голмана Анортосиса да сачува свој гол.

После излета домаћина на туђу половину поново се игра пренела пред његов шеснаестерац. У 35. минуту је Натхо извео корнер с десне стране, Саничанин је главом пребацио лопту на другу страну, а тамо је потпуно сам високи Шћекић тукао главом. Није то баш била стопостотна шанса, али је Партизанов фудбалер показао да се одлично сналази на свим деловима терена. Циљао је у саме рашље, али је Лорија био баш на тој страни и мачјим рефлексом одбио лопту, која је ишла педаљ од његове десне стативе од које се и одбила.

У 39. минуту лопта се, ипак, нашла у мрежи домаћина. Гомес је створио одличну прилику Марковићу, чији је ударац по земљи одбранио Лорија. На одбијену лопту су се као две гладне звери на плен бацили голман и Мениг, који је био између двојице својих поменутих саиграча и из заседе пратио шта се догађа. Партизанов нападач је био хитрији и испред Лоријиних руку и донео нашем тиму радост пославши лопту тик поред десне стативе у мрежу.

На почетку другог полувремена судија није досудио прекршај на 17 метара од гола Лорије, иако је Натхо оборен кад је преварио противника, а неки минут касније он је после одличног соло-продора Марковића, одлично послужио Гомеса, али је он био непрецизан.

Кецбаја, који је у полувремену извршио две измене, после тога је пожурио да уведе и трећег свежег играча. Један од његових адута наш земљак Делетић се у 58. минуту некако провукао између Вујачића и Обрадовића и пуцао као из топа. Али, Поповић је још једном био несавладив.

Увео је тренер Анортосиса и класичног центарфора свог земљака Качараву и убрзо се мрежа затресла, али домаћинова. Јовић је у противнападу упослио пред казненим простором Гомеса, који се испред Рисваниса окренуо, наместио и послао пројектил под пречку – 2:0 у 67. минуту. Могао је нешто касније из сличне ситуације да нокаутира Анортосис, али је његов шут по земљи Лорија одбранио.

После тога је све било јасно. Партизан односи с Кипра пун плен, што је одлична најава за недељни „вечити дерби” у нашем првенству.

Стадион: ГСП. Гледалаца: 8.000. Судија: Кјезгард (Данска). Стрелац: 0:1 Мениг (39), 0:2 Гомес (67). Жути картони: Варда, Христодулопулос (Анортосис), Шћекић, Здјелар и Обрадовић (Партизан).

АНОРТОСИС: Лорија 7, Кореја 6 (од 72. Калцас 5), Андерсон 5 (од 48. Аврам 6), Хушбауер 5 (од 46. Бушулаџић 5), Арајури 7, Рисванис 6, Варда 6 (од 64. Качарава 6), Попович 6, Русијас 5 (од 46. Делетић 7), Артиматас 6, Христодулопулос 6. Тренер: Кецбаја.

ПАРТИЗАН: Поповић 8, Миљковић 7, Обрадовић 7, Шћекић 8, Вујачић 8, Саничанин 7, Марковић 7 (од 70. Холендер 6), Здјелар 7, Гомес 8 (од 79. Терзић 6), Натхо 7 (од 63. Јојић 6), Мениг 7 (од 63. Јовић 7). Тренер: Станојевић.