ЕУ хитно спрема други пакет санкција против Русије
БРИСЕЛ - Председник Европског савета, Шарл Мишел, позвао је на прекид војних дејстава у Украјини и највио да је други пакет санкција ЕУ против Русије већ у „хитној припреми”.
„Бесмислена патња и губици живота цивила морају да стану. Европа је уз Украјину и њен народ и наставиће да пижа подршку. Политички је договорен други пакет санкција који ће имати тешке последице. Нови пакет је већ у хитној припреми”, написао је Мишел на Твитеру.
Долазећи на ванредни састанак Савета ЕУ на коме би требало да се финално одобри нови пакет санкција које је ЕУ усвојила због војне интервенције Русије на Украјину, шефови дипломатија ЕУ се такође подржали рад на новим санкцијама против Москве, али и Белорусије.
Министри спољних полова Луксембурга, Жан Аселборн, долазећи на састанка Савета ЕУ каже да се залаже за усвајање што јачих санкција у другом пакету, али и додавање трећег пакета санкција.
Са њим се сложио и министар спољних послова Фанцуске, Жан Ив Ледријан, који је посебно подвукао важност ширења рестриктивних мера на олигархе и Белорусију.
„Први пакет санкција усвојен је у Паризу у уторак. Други ћемо одобрити данас. Али то није довољно. Треба наставити”, каже Лендијан, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


