Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Дачић: Грађани Србије на страни Русије

Дачић: Грађани Србије на страни Русије
(Фото Танјуг/Драган Кујунџић)

Председник Социјалистичке партије Србије Ивица Дачић рекао је коментаришући актуелну кризу у Украјини да нема дилеме да је Србија на страни Русије, будући да ако изгубимо подршку Русије, онда немамо више ничију.

Он је подсетио да је према последњем истраживању у Србији само 6 одсто грађана на страни Украјине, 40 одсто на страни Русије, док су остали неопредељени, те истакао да се нада ће се постићи неки договор о прекиду ратних дејстава.

„Србија не жели рат, али на чијој су страни симпатије, ту нема дилеме. Путин је ујединио запад против себе, али исто тако, запад је ујединио Русију. Сада их је тамо 70 одсто који подржавају руску интервенцију. Ствара се једна клима у Русији оправданости интервенције у Украјину. Нетачно је да бисмо добили нешто ако бисмо били против Русије. Русија ће преживети без нас, али ми ћемо изгубити њихову подршку. Ако њих изгубимо, онда немамо ничију подршку”, казао је Дачић, јавља Танјуг.

Додао је да не можемо да прихватимо да неко наруши територијални интегритет и да се то зове Милосрдни анђео, „а ово овамо да се зове другачије”.

„Када је у питању територијални интегритет, онда би требало запад да повуче признање Косова па ћемо да причамо”, рекао је Дачић за ТВ Хепи.

Он је оценио да се поставља питање какве су последице по Приштину што не поштује Бриселски споразум и што неће да да Србима да гласају.

„Они њима ничим не прете. Ту је лицемерје. Зашто не натерају Куртија да дозволи да се гласа на Косову. Зато наш народ никад неће бити на страни оних који су бомбардовали нашу земљу. Они нама не кажу када је улазак у ЕУ. Нетачно је да ако се ускладимо са њиховим ставовима, да ће бити све у реду. Увек ће имати још захтева. Тражиће независност Косова. Требало би да научимо да гледамо свој интерес”, поручио је Дачић.

Коментари9
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Dragan Radović
Građani jesu na strani Rusije,ali ne treba Dačić o tome da priča,pa da ispadne kako je i on na strani naroda,a znamo da nije.Njegove odluke su protiv naroda.
Скадарлија
Удри бригу на весеље!
sneza tadic
Vala Daco , jesmo! Zivela Rusija i Putin
Djope
Грађани Србије на страни Русије, власт на страни Европе.
Дипломирани политиколог
И грађани су на страни Европе када треба изабрати валуту у којој се штеди, чија кола треба купити или у коју земљу послати дете на школовање. Све остало је шарена лажа, да се не лажемо.
Petrovic Dusan
Cista sramota Srbije.NATO agresija je bila zlocinacka, ali je ruska agresija - dobra?Srbi na pogresnoj strani istorije podrzavaju agresora
d
na pogrešnoj strani smo od 5-og oktobra 2000-te do danas. Što se tiče operacije u Ukrajini očigledno je da je narod prepoznao pretnju od fašizma koji se povampirio. Drugo, u Dombasu i Lugansku narod je 8 godina trpeo zločine ukrajinske vojske pri čemu ne treba zaboraviti trgovinu organima, bebama i sl. sve ono što se na tv-u ne može čuti.

ПРИКАЖИ ЈОШ

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.