Среда, 24.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Рат је први почео

Рат је први почео

* Непријатељ нас је увукао у рат, а ми смо га баш ту чекали.

* Док су једни вредно стварали своју државу,други су на истом простору вршили масовна самоубиства.

* Масовно протеривање Срба из Хрватске протекло је у најбољем реду. Из авиона се видело да прогнаници долазе из једне уређенеземље.

* Етничко чишћење је извршено по свим правилима ратовања, уз стриктно поштовање међународних конвенција.

* Чим смо их протерали, стекли су се услови за њихов повратак.

* Прогнаници слободно могу да се врате својим кућама. Нови власници једва чекају да се упознају са њима.

* Хрватска се поштено раздужила. Дала је више Срба него што их јенеповратно узела.

* На том простору сада живи други народ јер је првом истекао рок трајања.

* Срби и Хрвати су морали да се разиђу јер два добра не иду заједно.

* Више нас не дели провалија. Напунили смо је лешевима.

* Ово је изузетно повољан период за Србе у Хрватској. Број убијених Срба у Јасеновцу сада је мањи него икад.

* Једни смањују број убијених, а други повећавају. Нема дилеме ко је ту хуманији.

* Не слажемо се око броја убијених. С којим бројем бисте ви били задовољни?

* Оптужница је на климавим ногама, али правди се ионако нигде не жури.

* Да ли ће хашким осуђеницима српске националности у издржавање казне бити урачунато време проведено у Србији?

* У развијеним земљама људи се убијају од посла, а ми то радимо без по муке.

* Није то био грађански рат, него је ратовао свако са сваким.

* На ратишту сам био много добар. Сажалио сам се над једним телевизоромкоји је остао без игде икога.

* Можда је крао, можда је клао, али није кршио обичаје ратовања.

* Ратни злочинци неће остати некажњени! Има да их гризе савест до краја живота.

* У рат смо ушли отворена срца. Отуд толико крви.

* То је био ослободилачки рат. Ослобађале су се најниже људске страсти.

* У рату нисмо могли да се препознамо, а у миру да сеидентификујемо.

* Кад смо сабрали њихове жртве и од тога одузели наше, рачуница је показала да смо пословали без губитака.

* Убиј и ти мене, па смо квит!

* Нећемо се више убијати без разлога. Паметни смо људи, смислићемо већ нешто.

Коментари9
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.