Уторак, 30.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Максимално концентрисани на реванш

Максимално концентрисани на реванш
Важан играч у Партизановом тиму: Мореира (Фото Ж. Јовановић)

У среду, у судару Партизана и Интера из Бакуа, два тима различитог тактичког усмерења, победиће онај чији играчи у важан двобој уђу концентрисанији. За челнике „црно-белих” нема никакве дилеме ко ће у треће коло квалификација, највероватније на мегдан турском шампиону Фенербахчеу, који је свакако велики фаворит у дуелу са мађарским прваком, екипом МТК.

Да су предстојећи реванш у среду (20,45 часова) у табору нашег првака схватили веома озбиљно показује и чињеница да је Славиша Јокановић синоћ своје изабранике извео на главни терен у Хумској, где су тренирали пуних 90 минута. Идеја је да се првотимци српског шампиона што боље привикну на постојеће услове, који их очекују у среду.

– Очекује нас тешка борба, свих 90 минута, једна од оних у којој са једнаким жаром учествују и играчи и навијачи, а шанса је добра – поручује Португалац Мореира, од кога се очекује добра игра.

Вршилац дужности председника Драган Ђурић и спортски директор Иван Томић ће у уторак, дан пред реванш са Интером, одржати заједнички састанак са играчима. Директор Томић најављује велику борбу и не даје Азербејџанцима ни грам наде да могу да изненаде „црно-беле”, а навијачи најављују велику подршку са трибина.

– Подршка навијача нам је у овом тренутку најважнија, сматра Португалац Мореира. – Сигуран сам да ћемо у среду вече славити и да ћемо се окренути новим обавезама. Наш циљ је да изађемо на мегдан Фенербахчеу и да остваримо зацртани циљ. Али, пре тога морамо да размишљамо о Интеру – нагласио је Мореира.

Тренера Славишу Јокановића радује то што ће у среду моћи да рачуна на Ивана Стевановића, који се потпуно опоравио (нажалост, Милован Сикимић ће због повреде утакмицу посматрати са трибина), а кладионице веће шансе за пролазак у трећи круг квалификација за Лигу шампиона дају Партизану (65 одсто).

------------------------------------------------------------------------ 

Почела продаја улазница

Без обзира на чињеницу што ће меч између Партизана и Интера бити преношен на ТВ Пинк, у Хумској се надају да неће изостати масовна подршка са трибина. Улазнице за меч нашег и Азербејџанског првака пуштене су у продају, по цени од 200 и 400 динара и очекује се да у среду у Хумској буде бар најмање 20.000 гледалаца.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.