Русија није обавестила НАСА о намери да се повуче са МСС
Русија још увек није обавестила НАСА-у о намери да се повуче са Међународне свемирске станице 2024. године, рекао је Робин Гатенс, представница америчке космичке агенције.
Русија је одлучила да се повуче из пројекта Међународне свемирске станице (МСС) после 2024. године, а све обавезе према партнерима ће бити испуњене, изјавио је раније данас нови шеф Роскосмоса Јури Борисов након састанка са председником државе Владимиром Путином
Гатенс је рекла да руске колеге нису ништа још казали о тој намери, као што је предвиђено међувладниним уговором на МСС.
„Још ништа званично. Буквално смо сад видели. Нисмо добили још ништа званично”, рекла је она за Ројтерс преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


