Среда, 28.09.2022. ✝ Верски календар € Курсна листа

Раштимовани оркестар „црно-белих”

Нови Пазар – Партизан 1:0 (1:0). – Једини стрелац Мијић из пенала у 21. минуту, када су гости остали с играчем мање. – Тим из Хумске ће, несумњиво, да се поправи у току сезоне, али колики ће губитак дотад да направи
Мијић постиже победносни погодак са „беле тачке” (Фото ФК Нови Пазар)

Нови Пазар је освојио прве бодове у овом првенству, а Партизан је први пут поражен. Пресудан тренутак се догодио у 21. минуту. Мајдевац је лажним ударцем преварио Саничанина, који га је закачио по нози и због тога добио други жути картон, па је тако двоструко оштетио свој тим. Најстрожу казну је врло прибрано извео Мијић. Стевановић се бацио у своју десну страну, а лопта је отишла у другу – 1:0 (1:0) што је домаћину овог меча, одиграном без гледалаца, донелу прву радост у новој сезони.

Партизан с играчем мање је имао више лопту у ногама, али то није умео да искористи. Питање је да ли би, и да није био бројчано слабији, нешто више учинио, јер је његова игра била потпуно иста као и у прошлом колу против ТСЦ-а, када није ни створио праву шансу.

„Црно-бели” су и даље раштимован оркестар у коме нико ни појединачно, а камоли у сарадњи с неким саиграчем, не може ништа да одсвира како треба. Његови играчи не извлаче никакве поуке. Ето, минут пре пенала, била је опасна ситуација пред њиховим голом, Мајдевац је падом покушао да изнуди пенал, а у наставку акције је Лончар из добре прилике био безопасан.

Партизан је имао иницијативу, али само зато што му је Нови Пазар препустио такву улогу, јер је његов тренер Гаћиновић схвати да гости то не умеју да искористе. Његови играчи су све вфеме вребали  и у два маха су на леп начин покушали да увећају предност. Само два минута после гола Мијић се, иако опкољен Партизановим играчима, извукао из обруча и погодио стативу. У 48. минуту Никчевић је центрирао с десне стране, Ергелаш је вратио лопту пред гол, а Исламовић је петом ставио на искушење Стевановића, који се нашао на правом месту.

„Црно-бели” су губили главу како је време одмицало. Могао је Гомес у 18. минуту много боље да искористи Натхово правовремено додавање, као што је и израелски репрезентативац морао у 39. минуту тачније да туче из слободног ударца са 17 метара од гола.

Било је у другом полувремену гужви у казненом простору домаћина, али и његових противнапада од којих су гости стрепели. После принудног изласка Саничанина тренер Партизана Столица је прекомандовао на место задњег играча одбране Фејсу, а Вујачић је добио могућност да учествује у игри. Међутим, то није донело ништа.

Београђани, пошто нису могли да смисле како да дођу у шансу, настојали су да нешто добију насомучним убацивањем лопте пред гол. Међутим, бедем пред голом Новог Пазара је увек био виши од Партизанових скакача.

Када је послат на терен у других 45 минута Дијабате је дао све од себе да покрене тим, али његови саиграчи су деловали као да су исцеђени. Чак је и Урошевић, нови капитен после Здјеларовог одласка у московски ЦСКА, био мање предузимљив, него раније.

Партизану као да су пресушиле идеје. Играо је млако, предвидљиво, споро, тако да се чини да до сутра не би надмудрио одбрану Новог Пазара и његове истуреније браниоце. Један једини пут су Београђани били на прагу да нешто ураде када је Гомес, после лепе размене лопте с Баждаром, шутирао по уласку у казнини простор, али је тада Кљајић обавио свој посао.

Да су Мијић средином другог полувремена и Никчевић десетак минута пре краја били присебнији Нови Пазар је могао да пребрине и раније. Клуб, који је тек у разигравању за место у лиги обезбедио опстанак у нашем шампионату, био је много зрелији од вицешампиона, чији играчи, што се каже, нису могли да се саставе. Партизан ће, без сумње, да се поправи током сезоне, али је питање колики ће дотад губитак да направи.

Стадион: Градски. Гледалаца: без публике. Судија: Ивковић (Лајковац). Стрелац: 1:0 Мијић (пенал, 21). Жути картони: Лончар, Алић (Нови Пазар) и Андраде (Партизан). Црвени картон: Саничанин (Партизан) у 21. минуту.

НОВИ ПАЗАР: Кљајић 7, Пешукић 6, Јовић 6 (од 79. Вучић –), Лончар 7, Јоксимовић 8, Рубежић 8, Никчевић 7 (од 83. Максимовић –), Исламовић 7 (од 65. Мујезиновић 6), Мајдевац 7 (од 65. Даноски 6), Мијић 8, Ергелаш 6 (од 65. Алић 5). Тренер: Гаћиновић.

ПАРТИЗАН: Стевановић 7, Живковић 7 (од 83. Лутовац –), Урошевић 6, Фејса 6, Вујачић 7, Саничанин 4, Мениг 5 (од 67. Баждар 6), Андраде 6, Гомес 6, Натхо 6 (од 46. Дијабате 7), Петковић 5 (од 46. Белић 6). Тренер: Столица.