Партизану место у Лиги шампиона
У модерном схватању фудбала брзина игра једну од важних улога. Партизан је прексиноћ и снагом и тактиком, и брзином и жељом, у највећем делу утакмице надмудрио турски Фенербахче, чинило се да ће Арагонесов тим бити на коленима, али, остаје велики жал што „црно-бели” попут „разјареног боксера” нису дотукли противника.
Партизан је без обзира на крајњи резултат у првој утакмици (2:2) осветлао образ српском фудбалу. Славиша Јокановић и његови играчи заслужују све похвале, а истог мишљења је и спортски директор Иван Томић:
– Честитам нашем тренеру који је на највишем могућем нивоу надмудрио много чувенијег и признатијег стручњака какав је сигурно Арагонес. Ово је била наша најбоља игра, препознатљива за Партизан. Остаје огроман жал што нисмо победили. Сматрам да је кључ читаве утакмице био престрого досуђен пенал, што је Шкот судио тенденциозно...
Но, у Партизану не крију да су задовољни оним што је њихова екипа показала. За реванш Партизан ће изгледати сасвим другачије, играчки много богатије, јер ће се вратити и олимпијци Фејса и Тошић, а биће спремни и Жука и Мореира.
– Имамо много разлога за задовољство, – не крије Томић. – Испада на крају да нам је селектор помогао, јер смо против Фенербахчеа добили нове играче попут Богуновића и Петровића. Имамо амбицију да уђемо у Лигу шампиона и на том путу нас нико не може зауставити. Много је разлога за оптимизам, а један од важнијих је што смо у првом мечу показали да имамо снагу за велика дела.
Директор је нагласио, такође, да неће толерисати никакво емотивно пражњење, да играчи под хитно морају да се окрену новим обавезама – првенственом мечу прекосутра с Банатом.
– Још сам под утиском наше сјајне игре у првом полувремену. Не кријем, био сам фасциниран игром, понашањем и залагањем свих играча. После раног вођства размишљао сам само да на одмор одемо без примљеног гола. Али, било је логично да дође до пада игре. Верујем да ће Фенербахче и у реваншу играти на исти начин, а Партизан ће сигурно покушати да наметне свој стил игре. Наш клуб је заправо прексиноћ осветлао образ српском фудбалу, – казао је Томић.
Нада увек постоји. О томе директор каже:
– Морамо пре свега да имамо веру у себе, у сопствене могућности. Жао ми је што у овом тренутку Партизан нема већу подршку, као актуелни шампион. Као да многи чекају да се саплетемо на првој степеници. Свим „неверним Томама” поручујем: Партизан ће поново играти у Лиги шампиона, у то сам готово сигуран.
Општа је оцена да су Богуновић, а посебно Петровић, показали да клуб на њих може озбиљно да рачуна.
– Незадовољан сам резултатом, – признаје Милош Богуновић. – Задовољан сам игром, то је прави Партизан. Поништен нам је гол. Нисам био у офсајду. Очекује нас реванш, нада постоји и показало се у првој утакмици да на терену не играју паре и милиони, већ срце и жеља. Сада су шансе и једне и друге екипе 50 посто, а пре меча давали су нам заиста минималне шансе да можемо да изненадимо Турке.
Модерно схватање игре које је приказао Партизан у среду увече својствено је само великим тимовима. Добром игром против Турака чини се да је наш првак начинио озбиљан корак ка елитном фудбалском друштву Европе...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


