Орбан: ЕУ ће се распасти као Совјетски Савез
БУДИМПЕШТА - Мађарски премијер Виктор Орбан данас је прикривено упоредио совјетске трупе које су напале Мађарску током револуције 1956. и данашње институције Европске уније, јавља Танјуг.
Обележавајући 66. годишњицу тог угушеног устанка, Орбан је сугерисао да ће ЕУ, која настоји да обузда демократско назадовање у Мађарској, завршити као Совјетски Савез који се распао пре више од три деценије.
„Немојмо се замарати онима који иза сене или са бриселских висина пуцају на Мађарску. Завршиће тамо где су завршили и њихови претходници”, рекао је Орбан у говору пред присталицама у Залаегерсегу, на западу Мађарске.
Орбан је казао и да ће мађарска влада очувати економску стабилност наредне године и задржати ограничења на раст цена енергената за домаћинства, иако Европска унија клизи ка економској кризи, пренео је Ројтерс.
„Рат на истоку и економска криза на Западу”, навео је Орбан, додајући да је дошло до финансијске кризе и економског пада у ЕУ.
Он је истакао да су Мађари 1956. научили да је јединство потребно у тешким временима.
„Сачуваћемо економску стабилност, сви ће имати посао. Можемо да одбранимо ограничења рачуна за енергенте, а породице неће бити препуштене саме себи”, рекао је Орбан.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


