Гвардиола: Халанд се осећа боље
Тренер Манчестер ситија Пеп Гвардиола рекао је данас да се фудбалер Ерлинг Халанд осећа боље, после ударца у стопало током утакмице против Борусије из Дортмунда, али да ће бити прегледан уочи меча са Лестером у Премијер лиги после чега ће одлучити да ли ће Норвежанин играти. Халанд, који је постигао 17 голова у 11 утакмица у Премијер лиги ове сезоне, изашао је из игре на полувремену утакмице против Дортмунда у уторак у Лиги шампиона, али је и болестан и уморан, пренео је Скај.
„Осећа се боље, тренираће, па ћемо његово стање проценити за неколико сати. Видећемо како се осећа и одлучићемо”, рекао је Гвардиола, јавља Бета.
Он је додао да се Жоао Кансело опоравља од болести, као и да Кајл Вокер и Калвин Филипс неће играти у суботу против Лестера због повреде.
„Опорављају се, посебно Калвин. Када сам га видео рекао ми је да се осећа заиста добро. Покретљивост рамена му је одлична и почео је да тренира лоптом. Мора да избегава контакт са саиграчима, али осећа се заиста добро. Изненађени смо колико је брзо напредовао”, навео је тренер енглеског шампиона.
Упитан да ли би Филипс могао да игра за Сити пре Светског првенства, Гвардиола је рекао: „Ако је спреман, верујем да може да добије минуте”.
Он је изразио наду да ће Филипс и Вокер бити на располагању за Светско првенство.
„Они су позитивни, они су оптимистични. У контакту су са Гаретом (Саутгејтом). Не знам, надам се да ће бити на списку”, додао је Гвардиола.
Светско првенство почиње 20. новембра у Катару.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


