Амазон планира отпуштање 10.000 радника
ЊУЈОРК - Глобални онлајн малопродавац, Амазон, планира да отпусти око 10.000 запослених на корпоративним и технолошким позицијама од ове недеље, пише Њујорк тајмс.
Њујоршки пословни дневник Вол Стрит Журнал (WSJ) такође је објавио, позивајући се на поверљиве изворе, да ова компанија намерава да отпусти више хиљада запослених. Ово би било највеће смањење радне снаге у историји компаније и првенствено би утицало на Амазонов систем организације, на малопродајни и сектор људских ресурса, наводи се у извештају.
Оволики обим отпуштања представљао би мање од 1,0 посто Амазонове глобалне радне снаге и 3,0 процента запослених у корпоративној дивизији.
Амазон је пријавио 798.000 запослених на крају 2019. године, да би 31. децембра 2021. известио да има 1,6 милиона запослених са пуним и скраћеним радним временом, што је било повећање од 102 одсто.
Њујорк тајмс наводи да укупан број отпуштања „остаје флуидан” и да би могао да се промени.
Акције Амазона су пале ноћас на Њујоршкој берзи за око 2,0 посто.
Представник компаније није одмах одговорио на захтев Си-Ен-Би-Си за коментаром.
Ова вест стиже након најављених огромних смањења броја запослених у другим америчким технолошким фирмама. Мета је прошле недеље објавила да отпушта више од 13 посто особља, или више од 11.000 запослених, а Твитер је отпустио отприлике половину запослених само неколико дана након што је Илон Маск купио компанију за 44 милијарде долара.
Сезона празничних куповина је од кључне важности за Амазон, који је у том периоду обично повећавао број запослених да би задовољио потражњу, преноси Танјуг.
Међутим, корпоративна политика Ендија Џесија, који је преузео дужност генералног директора Амазона у јулу 2021, усмерена је на смањење трошкова да би се сачувала готовинска средства пошто се компанија суочава са успоравањем продаје и суморним изгледима глобалне економије.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


