„Бетон” Јелене Меркур
Вечерас у 19 сати у Продајној галерији „Београд” биће отворена изложба под називом „Бетон” Јелене Меркур.
До 12. децембра слике из истоименог циклуса у формалном смислу евоцираће конструктивистичке структуре из времена историјских авангарди. Према замисли ауторке, а како саопштавају из ове галерије, ови радови у простору формирају серије диптиха у којима се преплићу три инспирације овим појмом: као феноменом рудиментарне материје, психолошке материје, у контексту искуства живљења и перцепције (Де Kириково метафизичко сликарство) или филозофске асоцијације и пројекције прижељкиване утопије (Баухауса у првом реду).
„У радовима Јелене Меркур та потрага од божанског првобитног импулса до крајњег циља води преко цртежа, коме је рад ауторке итекако наклоњен. Јеленин „disegno” нас уводи у потпуно нову димензију у којој је одсуство човека апсолутно. Универзум где узроци и последице не постоје, у ком постоји само посматрач и нова стварност. Хипнотички увучен у нову појавну стварност, посматрач је усамљени појединац који се креће кроз имагинарну архитектуру”, пише у предговору у каталогу Ања Андрић, историчар уметности.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


