Среда, 10.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Кијев остао без воде

Кијев остао без воде
(EPA-EFE/SERGEY DOLZHENKO)

КИЈЕВ - У целом Кијеву дошло је до прекида снабдевања водом због искључења пумпних станица које се напајају електричном енергијом, саопштила је данас водоводна компанија Кијевводоканал, преноси Танјуг.„Због ванредне ситуације, водопумпне станице Кијевводоканала остале су без струјног напајања, због чега воде неће бити на територији целог Кијева. Снабдевање црпних станица биће обновљено у року од сат времена, али ће бити потребно више времена да се покрене систем водоснабдевања”, наводи се у саопштењу.

Како наводи ТАСС, шеф кабинета украјинског председника Андреј Јермак раније је рекао да би несташице струје у Украјини могле да потрају недељама, а градоначелник Кијева Виталиј Кличко је рекао да постоји могућност да у случају дужих искључења струје грађани Кијева могу остати и без грејања током зиме.

У саопштењу Кијевводоканала грађани се позивају да направе залихе воде за кућне и техничке потребе, јер дужи нестанци струје могу да изазову дуготрајне проблеме у водоснабдевање.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.