Понедељак, 20.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Анонимуси прете Вучићу и Србији

Анонимуси прете Вучићу и Србији
EPA-EFE/WILL OLIVER

Хакерска група која се представила као Анонимуси, позната по бројним акцијама широм света, упутила је данас претње председнику Србије Александру Вучићу да уколико не обустави „акције на Косову, људи на Косову неће бити без подршке“.

У видео поруци објављеној на Твитеру и Јутјубу, преко налога АнонимусТв, ова група је поручила председнику Вучићу да их очекује, а поред претњи председнику Србије, нису се либили да Србе са Косова и Метохије називају криминалцима, а државу Србију представе као ратнохушкачку.

„Уколико не зауставите опасне акције на Косову, људи на Косову неће бити без подршке. Ми смо Анонимуси. Ми смо легија и не опраштамо. Ми не заборављамо. Очекујте нас“, наводи се у поруци.

Маскирана особа са модификованим гласом, изнела је тврдње да „српски криминални елементи“ покушавају да изазову оружани сукоб.

„Српски аутократски председник, који је марионета Владимира Путина, покушава да дестабилизује регион користећи механизме насиља и терора ратног злочинца Слободана Милошевића. Али познато је да су ови покушаји самоубилачки за њега. На врхунцу рата у Украјини Србија је једина земља која је званично прогласила свој савезништво са Русијом, одбацујући сталне позиве Запада да се придружи санкцијама ЕУ“, наводи се у поруци.

Не само то, наводи се даље, „Вучић је поново приказао своју ратни ентузијазам као уништитељ регионалне стабилности претећи територијалном интегритету Косова објавом да се српске снаге враћају на Косово у пограничне области или објавом ванредног стања који служе као изговор да се избегне суштина: Припајање Србије демократском свету“.


 

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

darko011
Anonimusi nisu pretili srpskom narodu...
Srpkinja
Ne?
Stefan
Anglo-saksonski Anonimusi, pre bi se reklo, i lažni Jutjub nalog zarad proameričke propagande. Prvi snimak na ovom Jutjub kanalu postavljen pre godinu dana, i skoro svi snimci su "Poruka Rusiji", "Poruka Kini", "Poruka ruskom predsedniku", "Poruka kineskom predsedniku", itd. Daleko od toga da se Rusiji i Kini ništa ne može zameriti, ali da su pravi Anonimusi, bilo bi materijala za još mnogo poruka američkom narodu i američkim predsednicima, itd.
Southvilige
I tu se mi uplašismo da nam ne hakiraju zavod za gradsko zelenilo pa da ne znamo koliko je mladica zasadjeno ove godine.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.