Субота, 11.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Од Додика златник за бебе рођене 9. јануара

На Дан републике у Републици Српској рођено 32 малишана – 17 девојчица и 15 дечака
Од Додика златник за бебе рођене 9. јануара
Прослава Дана РС (Фото Бета/АП)

Од нашег сталног дописника 
Бањалука – Председник Републике Српске Милорад Додик даровао је златником сваку бебу рођену 9. јануара, када се у том ентитету празнује Дан републике. У болницама широм Републике Српске на 9. јануар рођено је 32 малишана – 17 девојчица и 15 дечака. 

Додик је изјавио да је долазак најмлађих становника на свет на дан рођења републике најлепша порука и симбол будућности Српске, коју представљају наша деца, саопштено је из кабинета председника РС. Додик је упутио и искрене честитке срећним родитељима, поручивши да је с радошћу примио ове лепе вести, уз жељу да заједно сведочимо све већем броју рођене деце у Републици Српској.

„Од срца честитам поносним родитељима који су добили нове чланове своје породице, а ми наше нове становнике. Желим им да одрастају безбрижно, у благостању и породичној срећи, да израсту у добре људе и да их прати срећа кроз цели живот”, истиче он.

Додик каже како га посебно радује да у Републици Српској управо на 9. јануар имамо 32 рођене бебе и да има прилику да их дарује како би од дана рођења наша деца осетила радост овог великог дана.
„С великом радошћу ову лепу праксу наставићу и унаредном периоду”, навео је Додик, на чију иницијативу је уведена праксa доделе златника бебама рођеним 9. јануара.

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Mislilac
E ovo je državnik. Da mi je da se ujedine Srpska i Srbija, pa da mogu da glasam za Dodika.
Горан NS
Пуно љубави и среће Републици Српској из Србије.
Jelena
Svaka cast domacine!

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.