Американци по сваку цену желе Стефана Митровића
Чини се да је рат у Украјини у озбиљној мери пореметио и европско фудбалско тржиште, па је тако ове зиме највећи број најбогатијих клубова са ,,Старог континента,, одлучио да ипак сачека лето, када ће се одвијати главна трка за најбољим играчима. Не памти се када су се клубови из Шпаније, Италије, Немачке, Француске па донекле и Енглеске одличили на драстичну штедњу као овог јануара. Отуда и не чуди што је рецимо пре само годину дана, Јувентус одлучио да папрено плати Душана Влаховића, који играма и головима полако отплаћује тај новац.
Недавно одиграна пријатељска утакмица у Лос Анђелесу између Америке и Србије, подигла је у доброј мери рејтинг нашим играчима у тој земљи, која се на најозбиљнији начин спрема за наредни Мундијал, где ће заједно са Канадом и Мексиком угостити светску фудбалску елиту. У том правцу, Американци чине све да још више подигну квалитет фудбала у својој земљи, која ће 2026. године бити домаћин наредном Мундиајлу. Многи клубови већ сада праве велике планове, желећи да се преко МСЛ лиге подигне и квалитет у репрезентацији па су тако велики амерички клубови заинтересовани за квалитетне играче у Европи.
Овогодишња зимска пијаца у Европи била је једна од најслабијих у последњих десетак година, а као главни разлог што су велики клубови одлучили да уштеде новац јесте озбиљна финанијска криза која је дефинитивно уздрмала и најпопуларнији спорт на планети. Међутим, највећи амерички клубови ове зиме и предстојећег лета неће жалити за довођење квалитетних играча из Европе.
Како сазнајемо наредних дана могао би да уследи највећи трансфер у домаћем фудбалу ове зиме, јер је за суперталентованог Звездиног репрезентативца Стефана Митровића, заинтересовано неколико клубова преко Атлантика! Како ,,Политика,, сазнаје на адресу клуба из Љутице Богдана стигло је неколико понуда, али до коначне реализације трансфера могло би да дође наредних дана. Истина је да Американци већ неколико месеци прате талентованог нападача, кога одликују брзина и добар дриблинг. Неће бити никаво изненађење ако Митровић ускоро крене путем бившег Звездиног играча Дејана Јовељића, који са пуно успеха наступа за Лос Анђелес Галакси.
Црвена звезда ће, само у случају добре и задовољавајуће финанијске понуде, пустити суперталентованог играча, који је у редове првака стигао из нишког Рданичког. Помиње се да да би трасфер Стефана Митровића могао да буде између шест и седам милиона евра, што би свакако задовољило финанијске апетите нашег највећег клуба, олакшало даље пословање имајући у виду да Звезда и остали наши суперлигаши живе углавном од продаје фудбалера. Јер, новац који се добија од ТВ права и спонзора, свакако не може у довољној мери да задовољи потребе наших највећих клубова који пред својом армијом навијача имају обавезу и у Европи.
Наравно да би одлазак Митровића у МЛС лигу ослабио редове шампиона, посебно пред наставак фудбалске трке, али овакве вишемилионске понуде не стижу баш често. На Звезди и Стефану Митровићу је да одлуче у ком ће се правцу опфределити млади фудбалски ас пред којим је лепа фудбалска будућност. Уосталом, Митровић се за ових годину дана колико носи Звездин дрес показао као одлична инвестиција а имајући у виду и његове године и да ће надамо се тек показати сав потенцијал, нема сумње да онај клуб који га буде довео може само да заради а никако да изгуби, као што еј то био случај и са Црвеном звездом...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


