Петак, 05.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Измене радног времена током државног празника Сретења

Измене радног времена током државног празника Сретења
(Фото EPA-EFE/A.Rain)

Поводом обележавања Дана државности, који се празнује два дана, 15. и 16. фебруара, неће бити већих измена радног времена апотека, тржних центара, продавница и пошта у Србији.

Дежурне апотеке које иначе раде 24 часа, биће отворене и током празника, а већина приватних апотека радиће по редовном радном времену. Када је реч о тржним центрима, радиће по редовном радном времену као и мултиплекс биоскопи и продавнице у тржним центрима.

Уобичајено ће радити и Гомекс продавнице, ДИС, ДМ, Идеа, Лидл, Макси и Шоп енд го, Рода маркети, Супер Веро и Џамбо, Темпо, Универекспорт.

Градски превоз ће током два дана празника функционисати по недељном реду вожње. За време државног празника, 15. и 16. фебруара Велетржница Београд радиће нон стоп. Бензинске станице на државним путевима I и II реда и општинским путевима на територији Београда радиће 24 часа, а остале бензинске станице у граду радиће од 6 до 20 часова.

Дежурни продајни објекти који у време државних и других празника обављају делатност, дужни су да распоред, почетак и завршетак радног времена истакну на видном месту објекта, најмање три дана пре дана државног и другог празника.

На државни празник Сретење, 15. и 16. фебруара радиће 72 дежурне поште у Београду и свим већим градовима и туристичким центрима, као и поште на граничним и административним прелазима.

У Београду, поред Главне поште у Таковској 2, и поште на аеродрому Никола Тесла које раде уобичајено 24 сата, радиће и поште у тржним центрима, у "Универекспорт" објектима и још шест дежурних пошта у граду, саопштила је Пошта Србије.

Отворене ће бити поште у тржним центрима у Панчеву и Крагујевцу, поште у "Универекспорт" објектима у Београду, Новом Саду и околини, Зрењанину и Сомбору, у "Рода" објектима у Сремској Митровици, Крагујевцу, Шапцу, поште на Копаонику и Златибору, и друге дежурне поште у градовима широм Србије, пренео је Танјуг.По неизмењеном радном времену радиће поште на граничним и административним прелазима, нон-стоп.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.