Ђоковић против Чилића
Новак Ђоковић је савладао и другу препреку. Победио је са 7:6 (10:8), 6:4, 6:4 Американца Роберта Кендрика (113. на светској листи), окураженог јер се пред домаћом публиком пробио на главни турнир из предтакмичења. Нашег најбољег тенисера очекује меч сличан оном из четвртфинала „Ролан Гароса”. Тада је савладао Летонца Ернестса Гублиса, а и сада му је противник један од надахнутих предводника новог нараштаја (годиште 1988), жељан доказивања. То је Хрват Марин Чилић, који се за кратко време пробио на 24. место светске листе, будући да је тријумфом у Њу Хејвену прошле недеље постао седми тенисер који је ове године уграбио првенац. И он је у другом колу избацио домаћег играча – Робија Ђинеприја – са 6:4, 2:6, 6:2, 7:5. Ђоковић га је савладао у једином међусобном дуелу. Било је то почетком године у првом колу у Дубаију са 6:4, 6:3.
Други рекет света Швајцарац Роже Федерер је победио Бразилца Тијага Алвеса са 6:3, 7:5, 6:4. То му је 600. победа у каријери, а 29. узастопна у Њујорку.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


