„Калкански кругови 2”: Повратак у тајанствени Забран
Друга сезона домаће хит серије „Калкански кругови” почиње овог викенда на Суперстар ТВ у 21.00. Кроз десет нових визуелно фантастичних, замршенијих и мрачнијих епизода, гледаоци ће суботом и недељом у ударном вечерњем термину наставити да прате причу о јунацима из мистичног села Дол: Миони (Ивана Зечевић), Дејану (Војин Ћетковић) и Велибору (Жарко Лаушевић), као и о другим мештанима и (нерадим) гостима, годину дана након догађаја из финалне епизоде првог серијала.
Прошла сезона серије аутора и сценаристе Ђорђа Милосављевића, завршила се судбоносним сусретом Дејана и извесне Баба Губе, жене која је у давној прошлости рађала сву децу у овом месту. Он више није исти. Одлучује да постане чувар Забрана, шуме која и даље крије велике тајне.
Овакав правац за развој лика Дејана прижељкивао је и глумац Војин Ћетковић. „Колико год да сам постављао питања у вези са мојим ликом током прве сезоне, друга је дала одговор на питања ко је човек којег играм, о чему размишља, чему стреми и шта се са њим уопште дешава”, рекао је Ћетковић.
Талентована млада глумица Ивана Зечевић враћа се у улогу Мионе, која је у овој сезони на путу исцељења после смрти њеног дечка Бојана ког је глумио Павле Менсур. „Миону гледамо у покушају да се исцели, да иде даље. Али тај Дол, Забран, јој не дозвољава”, казала је глумица коју од вечерас гледамо и у лику Вање у другој сезони драме „У клинчу” (РТС 1, 20.05).
У фокусу ће бити и нови ликови чије ће присуство додатно замрсити већ довољно замршену причу о Забрану, Баба Губи и јунацима из Дола. Један од њих је и професор Теофил Петровић, који долази у Дол да истражи необјашњиве случајеве о којима бруји читав свет. Њега тумачи искусни Небојша Дугалић. „Један је од оних који отвара разне интриге. Кроз њега се преде тензија прича и осталих судбина”, рекао је Дугалић.
Ту је и Паулина Манов која ће бити у роли Магдалене, жене из Аустралије у коју је био заљубљен Велибор и која му је родила сина Петра (Лазар Николић). Она се враћа у Дол и један је од најважнијих ликова у новим епизодама.
Занимљиво је да је у првој сезони Магдалена више пута помињана. Чак је и виђена на породичним фотографијама уз Велибора. Само што је за ту потребу коришћена фотографија глумице Весне Тривалић. Ипак, за улогу Магдалене у наставку одабрана је Паулина Манов.
Радња нових епизода зашла је дубље у позадинске просторе магијских и митолошких прича. То је и била намера аутора Ђорђа Милосављевића за ову, много амбициознију сезону у којој ће бити више драме и фантастике. И даље ће се говорити о родитељству и одрастању, али и неизбежном односу према традицији, линији која се од прве епизоде провлачила. Сада је све то подигнуто на виши ниво.
Поред Милана Караџића, који је режирао и прву сезону, екипи се у другом серијалу придружио редитељ Гордан Матић, који је широј јавности постао познат по играно-документарном филму „Жућко: Прича о Радивоју Кораћу”.
Трећа и последња сезона
Када је Ђорђе Милосављевић писао сценарио за серију, имао је на уму да прича треба да има наставке. „Надамо се да ћемо у догледано време имати прилику да реализујемо и трећу сезону чиме би се заокружила и закључила ова прича”, казао је Милосављевић.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


