Понедељак, 29.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Ђере изгубио у четвртфиналу турнира у Бањалуци

Ђере изгубио у четвртфиналу турнира у Бањалуци
(Фото EPA-EFE/SEBASTIEN NOGIER)

Српски тенисер Ласло Ђере није данас успео да се пласира у полуфинале турнира Српска опен у Бањалуци, пошто је изгубио од 73. играча света Алекса Молчана из Словачке после три сета, 2:6, 6:4, 5:7.

Ђере, 78. тенисер света, изгубио је после два и по сата, преноси Бета.

Молчан је добро почео меч, одузео је сервис српском тенисеру у четвртом и осмом гему првог сета и повео.

Тенисери су у другом сету освајали гемове на своје сервисе све до седмог, када је Ђере направио брејк, ту предност је сачувао до краја и изједначио у мечу.

У трећем сету словачки тенисер направио је брејк и повео са 4:2, али је Ђере после тога везао два брејка и преокренуо на 5:4. Он је у наредном гему сервирао за победу, али му је Молчан одузео сервис и изједначио.

Молчан је после тога освојио два узастопна гема и пласирао се у полуфинале.

Он ће играти против бољег из дуела босанског тенисера Дамира Џумхура и другог носиоца Руса Андреја Рубљова.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.