Састанак Путин – Додик 23. маја
БАЊАЛУКА – Председник Републике Српске Милорад Додик најавио да ће се 23. маја састати са председником Русије Владимиром Путином у Москви. „Са председником Путином разговараћу о економским пројектима, али и о важним геополитичким питањима”, рекао је Додик у емисији Телеринг, на РТРС. Лидер босанских Срба је навео да тема разговора неће бити оружје, већ ће са руским председником разговарати о „свету у будућности и начину на који би се ми могли томе прилагодити”.
Додик је раније рекао да ће Република Српска јачати сарадњу са Русијом, Кином и Америком, уз интеграцију у Европску унију, али без захтева за чланство у НАТО. Овакав Додиков став, као и његово блокирање приступања БиХ НАТО-у, иритира Запад. Претходно су против њега Америка и Велика Британија увеле санкције, преноси Танјуг.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


