Уторак, 16.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Завршена нова пијаца у Прокупљу

Приход од издавања 126 тезги, 14 локала, два магацина ићи ће концесионару– београдској фирми „ Деметра АБ”
Завршена нова пијаца у Прокупљу
(Фото град Прокупље)

Прокупље – Нова Градска пијаца у Прокупљу вредна 385 милиона динара и финансирана делом из средстава ЕУ, Министарства државне управе и локалне самоуправе и буџета града, одмах по отварању које се очекује наредних дана, биће предата концесионару – београдској фирми „Деметра АБ”.

Пијаца ће имати 126 тезги, савремено опремљене објекте за продају млечних производа, 14 локала, два магацина, као и управну зграду, а приход од издавања ићи ће приватној фирми која ће бити задужена и за чистоћу на том простору.

– „Деметра АБ” је пре годину дана преузела делом послове расформираног предузећа „Хаммеум” попут Паркинг сервиса, чишћења улица, зеленила, али и бригу о пијацама у Прокупљу. Они ће, док траје концесиони уговор који смо потписали, управљати новом пијацом, а након тога она остаје граду на управљање – кажу у Градској управи Прокупља.

Да ова одлука омогућује приватнику да заради без икаквих улагања сматрају поједини грађани Прокупља, али и опозиција која најављује кривичне пријаве против одговорних у Градској управи.

Сматрају да је одлука штетна по буџет и грађане Прокупља због чега ће затражити да се о свему изјасни надлежно тужилаштво.

Изградња пијаце је једна од значајнијих инвестиција у Прокупљу коју је покренула Влада Републике Србије у оквиру пројекта „Партнерство за локални развој”, у сарадњи са Европском инвестиционом банком и мисијом УН за развој.

Иначе, прошле године управљање и обављање комуналних делатности око чистоће града, паркинг места, пијаца и Градског зеленила у Прокупљу прешле су у надлежност београдске фирме „Деметра”, која је у обавези да плаћа годишњу концесиону накнаду од 505.000 динара.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Срба
Скандалозно и поражавајуће и за Прокупље и за сваки други град у Србији који дозвољава да му основним делатностима управљају “концесионари из Београда”.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.