Четири деценије на концертној сцени
Уметница Смиљка Исаковић, наступила је у Установи културе „Гварнеријус” у Улици Џорџа Вашингтона. Програмом „40 година са чембалом” она је обележила четири деценије на концертној сцени. Публика је уживала у богатом програму на коме су била дела Берда, Персела, Купрена, Сеиксаса, Карваља, Скарлатија, Гарсије Лорке, Темелиса, Теодоракиса и Ксархакоса.
Наша и светска стручна критика, Смиљку назива „краљицом чембала” и „првом дамом чембала”.
Смиљка Исаковић магистрирала је два инструмента – клавир на ФМУ у Београду и Конзерваторијуму „Чајковски” у Москви, а чембало на Краљевском конзерваторијуму у Мадриду. Наступала је широм Европе, у САД, Јужној Америци, на Исланду и на Куби. У бившој Југославији је свирала на свим престижним фестивалима, а сада се представља широм Србије, носећи своје чембало. Снимила је неколико носача звука за издавачке куће у земљи и САД. Њени снимци налазе се у медијским кућама у земљи и иностранству. Докторирала је на примени менаџмента у музичко-сценским уметностима. Смиљка је објавила и четири књиге и за своје музичко стваралаштво је награђивана.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


