Концерт ансамбла „Фенечки бисери”
Mузички ансамбл „Фенечки бисери” приредиће концерт „Завет Косова” у недељу у 19.30 часова у „МТС дворани” уз благослов патријарха Порфирија. Овај наступ био је планиран за 7. мај и померен је због трагичних догађаја који су се десили Београду, а карте купљене за тај термин су важеће, док публика која још није набавила улазнице, може то учинити на благајни „МТС” дворане или онлајн. Репертоар овог састава у коме су млади уметници, богат је духовним, традиционалним и етно нумерама, које негују током шест година свог постојања. Често изводе и руске, грчке и македонске песме. Основани су у манастиру „Фенек” па отуда и назив њиховог ансамбла „Фенечки бисери“. Познати су по својим хуманитарним акцијама. Имају и химну „Под зидом манастира Фенек” за коју је текст и мелодију написао монах Дамјан.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


