Уторак, 23.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Ухапшен ујак Уроша Блажића

Ухапшен ујак Уроша Блажића
МУП Србије

Смедерево –  Више јавно тужилаштво у Смедереву саопштило је  да је по њиховом налогу 24. маја ухапшен и задржан до 48 часова Г. Г. (1974.) из Крагујевца, ујак окривљеног Уроша Блажића против кога се води поступак за осмоструко убиство у ноћи између 4. и 5. маја у селима Мало Орашје код Смедерева  и Дубона у околини Младеновца.

Његов ујак је ухапшен након заједничког рада виших јавних тужилаштава у Смедереву и Београду и Службе за борбу против организованог криминала Управе криминалистичке полиције МУП-а РС, у циљу утврђивања и разјашњавања свих околности  које се односе на порекло оружја којим је  окривљени Урош Блажић извршио кривична дела која му се стављају на терет.

Осумњичени  Г. Г.  се терети за кривично дело недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, и биће саслушан у Вишем јавном тужилаштву у Смедереву.

 Подсећамо, Урош Блажић је признајући убиство навео да је то урадио на три локације на подручју Смедерева и Младеновца, пуцајући из аутоматске пушке и пиштоља, са намером да заплаши становништво у тим местима. Он је усмртио осморо људи, а тешко и лакше ранио њих 14. Блажићу се на терет ставља извршење чак пет кривичних дела: тешко убиство, недозвољена производња, држање, ношење и промет оружја и експлозивних материја, отмица и неовлашћено коришћење туђег возила. ВЈТ Смедерево спроводи низ вештачења, испитује сведоке и све који имају сазнања у вези са овим трагичним догађајем.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Галилео Галилеи
Najstrožije kazne, inače nećemo smeti iz kuće izlaziti.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.