Отворен бањалучки Театар фест
Овогодишњи, јубиларни 25. Театар фест „Петар Кочић” под слоганом „Између сновиђења и реалности” свечаном беседом отворила је синоћ у Бањалуци драмска ауторка Милена Марковић, цитирајући речи Петра Кочића: „У мени има милион срца, милион језика, а свима нама, незаробљеним робовима, код куће, без куће, код земље, без земље, код постојбине, без постојбине, остаје да потрпимо”.
Вечерас у званичној, такмичарској селекцији биће изведена представа „Ролеркостер” Јелене Кајго, у режији Милице Краљ и продукцији београдског Атељеа 212.
Следе представе „Сан о завичају” Народног позоришта Ниш, „Покојник” Црногорског народног позоришта и Центра за културу Тиват, „Мој син само мало спорије хода” Сарајевског ратног театра, као и „Успаванка за Алексију Рајчић” Народног позоришта Београд.
Фестивалски жири овога пута чине: Ана Тасић, Душко Љуштина и Наташа Иванчевић. У част награђених биће изведена опера у 17 песама „Деца”, аутора Милене Марковић, у режији Ирене Поповић Драговић и у продукцији Народног позоришта у Београду
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


