Четвртак, 09.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Манчестер Сити за историју, отписани Интер за чудо

Манчестер Сити за историју, отписани Интер за чудо
EPA-EFE/ERDEM SAHIN

Два дана уочи финала између Манчестер Ситија и Интера у Истанбулу све "мирише" на Лигу шампиона.

Навијачи троструког узастопног шампиона Енглеске и славног миланског клуба полако пристижу у град, где је пре 18 година одиграно најспектакуларније финале у историји елитног такмичења.

И тада, као и сад, за трофеј су се борили енглески и италијански тим, а славио је Ливерпул после невероватног преокрета, након што је на полувремену Милан водио 3:0. Манчестер сити после елиминације браниоца титуле Реала жели да понови подвиг Манчестер Јунајтеда из 1999. године са триплом круном. Уједно, Сити ће покушати да "исправи" пораз у финалу пре две године против Челсија (1:0) и постане 23. клуб са титулом првака Европе, а шести из Енглеске, после Јунајтеда, Ливерпула, Челсија, Нотингем Фореста и Астон Виле.

"Чека нас тешка утакмица, не бежимо од улоге фаворита, али финале је увек посебно. Интер има квалитет и мораћемо да играмо стрпљиво", изјавио је Гвардиола уочи поласка за Истанбул.

На другој страни, Интер стиже после освојених Суперкупа и Купа Италије, са жељом да четврти пут "покори" Стари континент, први пут после 2010. године и "триплете" са Жозе Мурињом.

"Заслужили смо финале, целе сезоне смо у континуитету играли добро и верујем да можемо тако и против Ситија. Отписали су нас у групи са Бајерном и Барселоном, у полуфиналу смо били одлични против градског ривала Милана. Једна утакмица и све је могуће", истакао је тренер Интера Симоне Инзаги.

Финале између Манчестер Ситија и Интера игра се у суботу од 21 сат.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

mica
Inter nema sanse, Siti ce ga razneti.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.