Данас претежно сунчано и топло, до 36 степени
У Србији ће данас бити претежно сунчано и веома топло, од средине дана у брдско-планинским пределима уз локални развој облачности могући су краткотрајни пљускови са грмљавином.
После подне на северу и западу очекује се јаче наоблачење са кишом и пљусковима, падом температуре, појачаним северозападним ветром и локалном појавом непогода са градом и већом количином падавина за кратак временски период, саопштио је Републички хидрометеоролошки завод.
Ветар слаб и умерен јужни и југоисточни, по подне на северу у скретању на северозападни и у појачању. Најнижа температура од 16 до 24, а највиша дневна од 33 до 36 степени, преноси Танјуг.
У Београду ће бити претежно сунчано и веома топло. Увече и у току ноћи ка суботи доћи ће до јачег пролазног наоблачења са кишом и пљусковима са грмљавином, појачаним северозападним ветром и падом температуре.
Локално су могуће и непогоде у виду града и веће количине падавина за кратак временски период. Ветар слаб и умерен јужни и југоисточни, увече у скретању на северозападни и у појачању. Најнижа температура око 24, највиша око 36 степени.
Према прогнози за наредних седам дана, у Србији се за викенд очекује променљиво време, на северу суво, у осталим крајевима местимично са кишом и локалним пљусковима са грмљавином.
Од понедељка претежно сунчано и постепено топлије, у среду ујутро и пре подне на северу Србије уз пролазну облачност местимично су могући киша или краткотрајни пљускови са грмљавином, док се до краја периода појава изолованих пљускова очекује понегде у брдско-планинским пределима.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


