Среда, 01.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Опозиција на летњем распусту

Опозиција на летњем распусту
(Фото А. Васиљевић)

Посланици опозиције, на чији се захтев одржава седница Скупштине Србије на којој би требало да се расправља о смени министра унутрашњих послова Братислава Гашића, поново нису дошли у парламент. 

Седница скупштине је одлагана већ неколико пута јер није било довољно посланика за кворум. 

Председница Владе Србије Ана Брнабић која је и сама присуствовала претходним седницама, осудила је овакво понашање опозиције и окарактерисала га као непоштовање грађана Србије и скупштине као институције.

Како Политика сазнаје, само 21 посланик из свих опозиционих група учествовао је у давању кворума, од неопходних 84. То значи да скоро три четвртине посланика опозиције није ни дошло или није желело да даје кворум за скупштинску расправу.

Данас се у Скупштини поново није појавио Небојша Зеленовић који већ дуже време одсуствује из посланичких клупа. Није дошао, потпредседник Народне странке Мирослав Алексић као ни Борислав Новаковић, једини из партије који је подржао Алексића у намери да преузме ту странку од Вука Јеремића.

У скупштини нема ни Маринике Тепић, Павла Грбовића, Зорана Зечевића, Ђорђа Микетића, Зорана Лутовца и других представника прозападне опозиције. Нико од посланика Двери такође није учествовао у давању кворума неопходног за одржавање седнице скупштине.

Коментари3
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Pitam vecinu
Da li je i zasto nije bilo minuta cutanja za preminulog cuvara Zejtinlika???
Trifun
Daleko ce opozicija, sa Cutom na celu, dogurati. Samo neka ne krive medije i gradjane Srbije kad na izborima prodju kako prolaze. I neka zapamte: Nema novog 5. oktobra! Srbija se tek oporavlja od prethodnog..
Boza
Revolucija se nastavlja kad se vratimo sa mora.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.