Писмо ПСЖ-а Мбапеу: Нелојалност, огромна штета и неодржавање речи
Када је Килијан Мбапе 12. јуна дописом обавестио Пари Сен Жермен да не намерава да продужи уговор који му истиче наредног лета, клуб је остао уздржан. Једанаест дана касније, Француз је у још једном допису објаснио зашто му се не остаје на Парку принчева. Овог пута, челници клуба одлучили су да узврате.
Најпре су на конференцији за медије уприличеној ради промоције Луиса Енрикеа у новог тренера уследиле оштре критике Насера Ал Келаифија упућене младом Французу, да би потом у јавност процурео део садржине писма које је са клупске адресе прослеђену Мбапеу и његовим заступницима 3. јула.
Како наводи француски Лекип, писмо садржи три стране и у њему се ПСЖ поставио као газда, наметљиво и делом захтевно. Неки би рекли – прекасно, с обзиром на то да је клуб годинама подилазио Мбапеовим захтевима. Сада, кад би Килијан да изађе из уговора и малтене бесплатно пређе у Реал Мадрид за 12 месеци, не иде баш све глатко. Зато ПСЖ користи термине попут „нелојалности“, па „недостатак искрености“, помиње „огромну штету“ и „неодржавање речи“. „Свеци” у писму оптужују Мбапеа да је клубу „нанео огромну штету“, зато што је јавно објавио како намерава да оде из Париза кад му истекне уговор и додају да је ствар требало да се реши приватно. Потом прелазе на нешто грубље термине, окривљујући младог аса за „недостатак искрености“, замерајући му и на тајминзима, чекању од 11 дана између две објаве.
Писмо на три стране се завршава захтевом челника ПСЖ да се уприлчи састанак не би ли се избегла, како је наведено, „парализа клуба“. Наредна сезона почиње 11. августа и због тога је Мбапеу дат рок да се до последњег дана јула изјасни да ли ће продужити постојећи уговор или ће бити продат.
Делује да је и сам Килијан разочаран због трансфер политике на Парку принечва, што се може закључити у делу писма које говори о појачањима последњих година.
„Тачно је да смо говорили о амбициозној сезони довођења појачања, али смо успели само делимично, услед тржишних услова и регулативних ограничења у Француској и Европи. Ти услови су били потпуно ван наше контроле, али смо и тако покушавали да одговоримо на Ваше захтеве, за разлику од онога што бисмо урадили за било ког другог играча, а да не оштетимо клуб“, додају Парижани.
Позиције су јасне: ПСЖ не жели да пусти француску звезду без обештећења, због чега му је председник саопштио да или потпише нови уговор или оде одмах. Килијан Мбапе би да сачека наредно лето и пређе у Реал као слободан играч. Додуше, са 80.000.000 евра више у џепу, колико износи бонус за верност уколико остане на Парку принчева после 1. септембра.
Какав год да буде епилог ове саге, јасно је да би Пари Сен Жермен морао да извуче поуке из целе приче. Одавно је наш народ рекао: „Како сејеш, тако ћеш и да жањеш”. Француски клуб је прошлог лета ставио појединца изнад свлачионице, и чини се да им је годину дана касније то стигло на наплату.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


