Почиње трећи „Стиг фест”
Пожаревац – У општини Мало Црниће од 8. до 11. јула биће одржан трећи међународни фестивал фолклора „Стиг фест”. Осим Србије учествују и фолклорци из Македоније са ансамблом „Бојмија” Ђевђелија, Турске са удружењем омладинских и спортских клубова народне игре „Изник”, затим Црне Горе са КУД-ом „Дуга” из Берана. Наступају и фолклорци из Бугарске, односно ансамбл „Здраветс” из Софије, док из Пољске долази ансамбл „Рудтки” из града Жешова.
Манифестација почиње ревијом народних ношњи на базенима Оаза, док ће наредна два дана уследити концерти, односно фолклорни наступи у селима Кула и Смољинац. Фестивал је ревијалног карактера.
Генерални порковитељ је општина Мало Црниће, а организатор је тамошњи Центар за културу.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


