Петак, 26.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Ђоковић у финалу Вимблдона

Ђоковић у финалу Вимблдона
(Фото EPA-EFE/NEIL HALL)

Српски тенисер Новак Ђоковић пласирао се данас у пето узастопно финале Вимблдона, пошто је у Лондону победио италијанског играча Јаника Синера са 6:3, 6:4, 7:6 (4).

Ђоковић је до рекордног 35. финала на гренд слемовима стигао за два сата и 46 минута.

Други играч света је већ у другом гему одузео сервис осмом играчу света, а затим без већих проблема сачувао предност.

Српски играч и у другом сету рано долази до брејка, у трећем гему. Уследио је кључни гем у којем је Ђоковић два пута опоменут од судије, а први пут је због прераног славља остао без поена.

Синер је имао једну брејк прилику, али је Ђоковић успео да освоји гем и потом лако дође до другог сета.

У трећем сету није било брејкова, а најближи да одузме сервис ривалу био је Италијан, који је у 10. гему имао и две везане сет лопте.

Победник је решен у тај-брејку, који је боље почео Синер и повео са 3:1. Наредна три поена осваја Ђоковић, који је потом контролисао резултат и славио са 7:4, преноси Бета.

Ђоковић је остварио 34. узастопну победу на Вимблдону, на којем је последњи пут поражен 2017. године.

У борби за 24. гренд слем трофеј Ђоковић ће играти против победника меча између првог тенисера света Шпанца Карлоса Алкараза и трећег играча на АТП листи Руса Данила Медведева.

Српски тенисер је на Вимблдону славио седам пута, а уколико победи и у недељу изједначиће рекорд Швајцарца Роџера Федерера.

Финале у мушкој конкуренцији на програму је у недељу у 15.00.

Коментари4
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Aleksa
Idemooooo!!!! Srbija!
Анка
Срећно Ноле!
Miloš debeli
Gledao sam meč...Moglo je i bolje ali u svakom slučaju - pobedi se u zube ne gleda. Publika je kao i obično bila bezobrazna ali Nole zna kako da tu negativnu energiju transformiše u pozitivnu i iskoristi u igri. Bravo Nole!
Тртмрт
Како ствари стоје, ако му нико ништа не подметне, и не буде имао озбиљније повреде, има до своје 40. да их тепа. А можда и дуже. ИДЕМОО! #24!

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.