Вимблдонски „полицијски час”
Тениски меч између Ђоковића и Хуберта Хуркача прекинут је 9. јула око 22.30 часова при резултату 2:0 за Ђоковића, с тим да се настави наредног дана.
Наши медији пренели су вест да је то „резултат полицијског часа” и да је то неправедно за Ђоковића.
Да не би дошло до забуне, треба појаснити да није реч о правом полицијском часу, већ о пропису који је управа града Лондона донела још 2009. године – да тенис не сме да се игра после 23 часа. С обзиром на то да је реч о највећем тениском стадиону, бука и гужва у саобраћају до којих би дошло по завршетку меча после тог времена узнемирили би грађане Лондона.
Дакле, меч није прекинут због полицијског часа него због временски ограничене сатнице на Вимблдону.
Бранко Д. П. Вукичевић,
лексикограф
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


