Недеља, 12.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Други протест пацијената из Паунове

Други протест пацијената из Паунове
Скуп у дворишту Дневне болнице за болести зависности „Прим. др Бранко Гачић” (Фото: Небојша Марјановић)

Пацијенти Дневне болнице за болести зависности „Прим. др Бранко Гачић” окупили су се други пут у дворишту ове установе у Пауновој улици 2 због тога што, како тврде, и даље немају где да се лече, с обзиром на то да је болница затворена према решењу Одељења за грађевинску инспекцију.

Они још нису добили привремени премештај, а у плану је да до 1. септембра буду пресељени у објекат Здравственог центра Врачар у Улици кнегиње Зорке, који такође мора да се реконструише пре него што корисници из Паунове стигну на ову адресу. Пацијенти се питају зашто да се селе из свог гнезда, које може да се преуреди, у неки објекат коме такође предстоји санација. И додају да то може бити привремено, а не трајно решење. Зато апелују да се током привременог боравка на Врачару у најхитнијем року обнови њихова кућа у Пауновој.

Они су очекивали да на овај скуп дође и министарка здравља др Даница Грујичић, али се она није одазвала позиву. Следећи скуп заказан је за четвртак у 18 сати.

Коментари1
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Зоран Филиповић
Одличан чланак!

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.