Концерт у част Астора Пјацоле
„Танго џез квартет” из Аргентине одржао је концерт за који се у „Гварнеријусу” тражило место више. Ансамбл који чине Сантјаго Виљалба, клавир, Езекијел Варгас, бубњеви, Мартин Рао де Вита, бас, и Густаво Фирмених, тенор саксофон и кларинет, одушевио је посетиоце програмом на коме су се нашла дела Астора Пјацоле „Четири годишња доба у Буенос Ајресу” и „Свита Троилеана”. Комбинујући мелодијске и ритмичке обрасце танга са хармонијом и импровизацијом џеза, овај састав стекао је углед како у својој земљи тако и на међународном нивоу.
Због великог интересовања публике, за 18. август с почетком у 20 часова заказан је још један концерт аргентинског састава који ће, с нешто измењеним програмом, у „Гварнеријусу” наступити са „Београдским оркестром младих”.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


