Недеља, 07.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Медији: Лука Јовић стиже у Милан

Медији: Лука Јовић стиже у Милан
(EPA-EFE/CLAUDIO GIOVANNINI)

Српски нападач Лука Јовић напустио је Фјорентину и каријеру наставља у Милану, преносе италијански медији.

Јовић је успео у последњим сатима прелазног рока да комплетира позајмицу из Фиренце у редове седмоструког првака Европе, где је такође из Реал Мадрида био на двогодишњој позајмици. Међутим, како тренер Виченцо Италијано није рачунао на њега, морао је да промени средину.

Милан није успео да оствари трансфер Мехдија Таремија из Порта, Патсона Даке из Лестера и Рафе Мира из Севиље, те се окренуо српском репрезентативцу и заоштрио конкуренцију у нападу искусном Оливијеу Жируу.

Како наводи „Моцартспорт” Јовић у Милан стиже на једногодишњу позајмицу, без права откупа, а Милан је на себе преузео исплату половине Јовићеве плате у износу од 2.500.000 евра, јер другу половину и даље плаћа мадридски Реал.

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.