Бранимиру Брстини „Мија Алексић“
Драмски уметник Бранимир Брстина овогодишњи је добитник награде „Мија Алексић- бити глумац”, признања које по традици додељује Културни центар „Мија Алексић из Горњег Милановца а на основу предлога досадашњих лауреата; Ненада Јездића, Небојше Дугалића, Гордана Кичића, Весне Тривалић и Олге Одановић. Бранимиру Брстини ово еснафско признање које се додељује као признање за изузетан допринос уметности глуме биће уручено у уторак, 26. септембра у Горњем Милановцу у оквиру манифестације „Дани Мије Алексића” који ће и протећи у знаку обележавања 100 година од рођења Милосава Мије Алексића (Горња Црнућа, 26. септембра 1923.- беогрда, 12. марта 1995.)
Актуелни лауреат Бранимир Брстина дипломирао је глуму на Факултету драмских уметности у Београду, у класи професора Миње Дедића. Прву улогу одиграо је 1982. године у Народном позоришту у Београду у представи „Лењин,
Стаљин, Троцки”. Годину дана касније постаје стални члан Атеље 212...
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


