Насиље опозиције у парламенту

„Како сам систематски уништен од идиота” је чувени филм из 1983. године, који је режирао Слободан Шијан. Назив тог филма ми се појавио као асоцијација на насиље које је у скупштини изазвао део опозиције 5. септембра 2023, коме сам присуствовао као посланик СНС-а. Истовремено сам био и жртва тог насиља. За 5. септембар 2023. сазвана је (и одржана) седница скупштине, на којој је, између осталог, био ребаланс буџета, тј. одлуке о томе да пензионери добију веће пензије, а мајке помоћ за своју децу. Део опозиције се противио томе, и део опозиције изабрао начин да покуша да спречи повећање пензија, и давање финасијске помоћи мајкама са децом. Део опозиције је одлучио да изазове насиље у скупштини.
Део посланика опозиције који је изазазвао насиље, чини тек осмину сазива парламента ‒ има их само 38. То су посланици ССП, ДС, НС, НСП, ПСГ, Заједно, Зелено леви фронт итд. Десница није у томе учествовала. Насиници су покушали да блокирају рад скупштине. Нису успели. Упркос насиљу, ми посланици, председник скупштине, председница владе и министри, били смо на висини задатка, и успешно смо завршили рад, у страшним околностима. Дували су у пиштаљке, донели звучнике, звонца, клепетуше, лупали су у клупе, покушали да нападну министре, нападали полицију и напали су нас, поједине посланике. Међутим, ми нисмо реаговали. Били смо мирни, пристојни, радили смо у најтежим околностима. Посланици дела опозиције су шетали по сали, гурали нас, уносили су нам се у лице, ударали нас транспарентима по лицу. Ништа им није успело. Ми нисмо реаговали.
У тренутку док је говорио посланик Дејан Булатовић, који је седео два реда иза мене, посланици опозиције Небојша Зеленовић, Ђорђе Микетић, Драгана Ракић и Татјана Манојловић нису могли да приђу Булатовићу, па су окружили мене са свих страна. Зеленовић ме је гурао телом, ушао је у мене, у простор мог седишта, пиштали су ми на уво, ударали ме транспарентима у лице. Ја нисам реаговао, само сам снимао шта раде. Шта ће они ту? Њих четворо у клупама СНС-а! То је трајало око пет минута. Зеленовићу је испао транспарент, на мене, па на под. Небојша Зеленовић, из Шапца, бивши функционер ДС-а, сада лажни еколог, легао је на мене, сагнуо се да дохвати транспарент, и док се сагињао, лежећи на мени, ударио ме је намерно лактом у стомак. Вероватно је циљао у препоне, али је промашио. Намерно ме је ударио, а знао је да се то не може видети на снимку, јер је његов лакат био између мене и њега. Ја сам све време мирно седео, ћутао, и нисам се дао испровоцирати. Све сам снимао телефоном. Постоје два снимка напада Зеленовића на мене.
Овако насилна опозиција не постоји нигде у Европи. Опозиција у Србији до 2016. никада није била оваква. Због чега је опозиција тако уникатно насилна и деструктивна? Одговор лежи у јединственој ситуацији у којој се налази Србија у погледу питања КиМ и питања санкција Русији. Оваква опозиција није потребна Србији, а да кажем штетна је и по себе саму. Очигледно је да опозиција није свој господар. Опозицијом управљају странци, углавном колективни Запад. Запад не жели да се било ко из опозиције придружи Вучићу у уздизању Србије. Сви који су се усудили да то ураде су сатанизовани од остатка опозиције и моћних Шолакових медија (Чеда Јовановић, Ненад Чанак, Гордана Чомић, Дејан Булатовић итд.). Запад не жели да Србија постане претерано јака и стабилна, па користи сва средства, дакле и опозицију, да је дестабилизује. Не фатално, али довољно да би могли лакше да је уцењују и притискају у вези са Косовом и Метохијом и увођења санкција Русији.
Као и увек, у скупштини смо их победили пристојношћу, невероватним стрпљењем и радом, скупштина је радила. Блокада је пропала! Честитам председнику скупштине Владимиру Орлићу на томе што је јуначки водио и завршио седницу. Честитам премијерки Ани Брнабић на сјајним говорима. Честитам свим министрима и колегама посланицима на јуначком држању.
Посланик и члан Председништва СНС
Прилози објављени у рубрици „Погледи” одражавају ставове аутора, не увек и уређивачку политику листa
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


