Недеља, 21.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа
ЕВРОЛИГА ЗА КОШАРКАШЕ

Шут за три поена води у врх

Црвена звезда против Олимпијакоса (20.15) у сусрету без низа повређених играча. – Виши ниво Евролиге као препрека за борбу за плеј-оф
Шут за три поена води у врх
Милош Теодосић сјајно је водио тим у победи против Фенербахчеа (Фото Танјуг/С. Радовановић)

Црвена звезда је повећала своју листу повређених играча против Фенербахчеа, али у данашњем сусрету са Олимпијакосом (20.15) у Грчкој опхрван овим хендикепом биће и ривал: екипи Јоргоса Барцокаса повредио се и Најџел Вилијамс-Гос, уз одсутне Николу Милутинова и Шакила Мекисика.

Екипа из Пиреја је од завршнице треће четвртине против Макабија играла и без првог стрелца Алека Петерса због пет фаулова, али је славила, уз повратак Лука Сикме који се опоравио од повреде (трећи наступ, просечно десет минута ове јесени). Другим речима, неизвесно је са којим снагама ће се играти данас и за коју игру ће бити спремне „црвено-беле” екипе.

За оба састава важно је да су дошли до једног славља из седмице са две рунде, којом се заправо завршава четвртина лигашког дела сезоне. Од великог броја мечева – претходни дани били су са италијанским и два шпанска дербија – екипе ће тешко стићи до анализе трке за плеј-оф, али види се да је више од десет, страних, састава са квалитетом за нокаут-фазу.

Армани Николе Миротића (први стрелац Евролиге са 19,8 поена) је са скором 2-6, али је ово и тешкоћа за српске екипе. Стартовао је спорије (пораз од Албе), али је велики окршај Етореа Месине (Армани) и Луке Банкија (Виртус) са својим бившим клубовима добар и за анализу Арманијеве позиције као једне од прича које су важне за цело надметање.

„Изгубили смо шест или седам мечева по истом сценарију, у последњој четвртини”, рекао је Месина прексиноћ. „У овој деоници се игра врхунска, лудачка, одбрана, и са једноставним одлукама за напад. То нисмо радили у овим мечевима, али ћемо спремати за наредни период.”

За Звезду и Партизан није сјајна вест да је Евролига игром ове јесени високо и за издања из претходних сезона. Види се то и из речи Луке Банкија:

„Армани је дошао у Болоњу да одигра своју најсјајнију игру ове јесени и видели смо висок ниво извођења својих замисли, наступ екипе за врх табеле. Дошли смо до овог нивоа за победу и то је за похвале играча. А срећан сам јер је ово био сјајан меч за тренере, били смо део велике кошаркашке представе.”

Звезда за седам дана игра против Арманија у Београдској арени, а за две седмице је домаћин Ефесу. Ови мечеви са директним ривалима требало би да покажу да ли ће Звезда за другу половину надметања са већим шансама од ових до сада. Ефес је на страни победио Монако Саше Обрадовића, који је славио против Звезде у Србији.

„Нисмо спречавали Ефес да развије игру, без фаулова смо играли и у последњој четвртини”, речи су прослављеног аса. „Били смо са више неизнуђених изгубљених лопти, освојимо лопту и одмах је изгубимо. То није висок ниво игре. Важно је да се игра са већом агресивношћу у одбрани. Пораз боли, Ефес је директан ривал, али биће много мечева.”

За Црвену звезду игра за наредни период видеће се од шута за три поена: против Фенербахчеа дошао је до 48 одсто реализације, 15 одсто више од просека (33,7 одсто) са којим је 15. у Евролиги. Значај овог сегмента игре за „црвено-беле” показује број од 83 погођене „тројке” (више само Фенербахче, 86). За ову Звездину игру добро је да је Јаго Дос Сантос са екипом за сусрет са Олимпијакосом: због повреде неће играти Шабаз Нејпир (ван састава и Ханга, Лазић, Симоновић).

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.