Субота, 27.06.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Нађено тело Ное Марсијано

Нађено тело Ное Марсијано
Принтскрин

ИДФ каже да је нађено тело Ное Марсијано иначе каплара израелске војске.

Ноино тело су јуче извукле трупе 603. батаљона 7. оклопне бригаде из зграде поред болнице Шифа, након обавештајних информација које је пружила безбедносна агенција Шин Бет.

Њено тело је потом превезено у Израел на идентификацију. Њена сахрана је заказана за касније данас.

Хамас је у понедељак увече објавио видео, на којем се види како Ноа говори у камеру четири дана након што је заробљена, идентификује се и говори имена својих родитеља и свог родног града. Видео је затим пресечен и приказано је њено беживотно тело.

Коментари6
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

branislav
FESTIVAL JE NOVI 9/11.... Zarobljeni taoci to dobro znaju jer od 7.10.og Oni ne trebaju Izraelu???
Кипреос
Трагичан је сваки недужни живот. Тек ћемо сазнати више о догађајима од 7/10, али неке ствари већ знамо. Фестива на коме је Ноа била је напрасно померен, два дана пред почетак, на локацију близу Газе. Једна од преживелих са фестивала је изјавила за Херец радио да је видела како ИДФ тенком уништава куђу у кибуцу поред које је она била, иако су знали да је поред пар наоружаних Хамасоваца унутра пуно цивила. Исто тако, пилот хеликоптера је потврдио да се пуцали насумице по колоне кола у бекству.
Земунац
@DejanR Мене само чуди како су Хамасовци прешли преко ограде која је надгледана даноноћно и поред које, како су се сами Израелци хвалили, не може ни пас да прође не примећен. Мора да су, они што су били задужени за надгледање, гледали у мониторе камера које су снимале фестивал.
Mustafa Aga
@DejanR Gospodine vi kazete da su sve bezbednosne i obaveštajne snage u Izraelu integrisane ko "švajcarski sat"...Kako onda vi objashnjavate upad Hamasa i pogibiju toliko velikog broja ljudi kao i veliki broj talaca...??? Ja lichno mislim da je Netanijahu spinovao ceo dogadjaj i da je sve nameshteno..!!! Sa kime i kako...To će istraga u Izraelu veoma lako pokazati...Informacija sigurno neće biti za javnost...Ali oni koji treba da znaju...Znaće šta se desilo...
Прикажи још одговора

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.