Карло Анћелоти продужио уговор са Реал Мадридом
МАДРИД – Италијански фудбалски стручњак Карло Анћелоти продужио је уговор са Реалом до лета 2026. године, објавио је шпански клуб на званичном сајту.
Анћелоти је у Реал по други пут дошао 2021. године и од тада са мадридским клубом освојио Лигу шампиона, национално првенство, Куп Краља, Суперкуп Шпаније, УЕФА Суперкуп и ФИФА Светско првенство.
„У својих пет сезона као тренер Реала освојио је 10 трофеја, два пута Лигу шампиона, два Светска клупска првенства, два Европска суперкупа, једно национално првенство, два Купа краља и један Суперкуп Шпаније. Анчелоти једини је тренер који је освојио четири пута Лигу шампиона и који је остварио највише победа у историји овог такмичења (118), а такође је и први тренер који је освојио пет великих европских лига (Италија, Енглеска, Француска, Немачка и Шпанија)“, стоји у саопштењу Реала, преноси Танјуг.
До сада у каријери Италијан је водио Милан, Парму, Јувентус, Челси, Париз Сен Жермен, Бајерн, Наполи и Евертон.
Подели ову вест
Комeнтар успeшно додат!
Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.


