Петак, 03.07.2026. ✝ Верски календар € Курсна листа

Лазетић се извинио судији

Лазетић се извинио судији
Први првенствени гол за три бода: нападач Црвене звезде Иван Тричковски (Фото Ж. Јовановић)

Ефектним поготком капитена Милијаша и голом Македонца Ивана Тричковског, његовим првим првенственим у „црвено-белом” дресу, фудбалери Звезде су освојили три бода на гостовању у Крушевцу. У финишу првог полувремена, изабраници тренера Чедомира Јаневског су направили преокрет и у другом полувремену задржали минимални предност, иако су утакмицу завршили с деветорицом играча. Прво је „поцрвенео” Лазетић у 50. минуту, а потом Конгоанац Соме у 82.

– У мом опису посла уопште није да коментаришем суђење, па ни директан црвени картон који сам добио у Крушевцу. Међутим, ниједног тренутка нисам имао намеру да било кога увредим. Видео сам да је лопта после једне акције домаћих целим обимом прешла аут линију, што помоћни судија Јовановић очигледно није приметио. Реаговао сам вербално, додуше мало жустрије. То се дешава у фудбалу и сматрао сам да та моја реакција није нарочито непримерена. Али, помоћни арбитар је погрешно протумачио да сам се њему обратио и после његове интервенције сам искључен. Желим да му се извиним и спреман сам да сносим последице поступка који није био намеран – казао је искусни фудбалер Звезде Никола Лазетић.

Ненад Милијаш, после блиставих наступа за репрезентацију Србије против Литваније и Аустрије у квалификацијама за Светско првенство, потврдио је и у Звездином дресу да је у одличној форми.

– Остварили смо важну победу, до које нисмо стигли нимало лако. После рано примљеног гола, успоставили смо жељени темпо игре и са два гола начинили преокрет у завршници првог полувремена. Терен је био у лошем стању и због тога нам је било бар дупло теже да прикажемо добру игру. Ипак, остварили смо циљ, иако смо имали двојицу играча мање. У тим тренуцима нисмо пали на психолошком плану и то је свакако наш нови квалитет, што нам је недостајало на почетку сезоне. Атмосфера у нашој екипи је сјајна, што је допринело да освојимо три бода. Убеђен сам да ћемо бити успешни и у наставку првенства – поручио је Милијаш.

На проблематичној позицији задњег везног играча, након летошњег одласка репрезентативца Еквадора Сегунда Кастиља, шансу је први пут добио донедавни омладинац Немања Николић, а Владимир Богдановић који се није најбоље сналазио на том месту, на терену је провео последњих пола сата.

– Одиграли смо изузетно тешку утакмицу и због тога је наша победа још вреднија. Изузетно сам задовољан због свог дебија за први тим Звезде, а много ми је значила подршка саиграча, тренера Јаневског и осталих чланова стручног штаба. То је само додатни мотив да и даље пружам добре партије – закључио је Николић.

Л. Делић

Коментари0
Молимо вас да се у коментарима држите теме текста. Редакција Политике ONLINE задржава право да – уколико их процени као неумесне - скрати или не објави коментаре који садрже осврте на нечију личност и приватан живот, увреде на рачун аутора текста и/или чланова редакције „Политике“ као и било какву претњу, непристојан речник, говор мржње, расне и националне увреде или било какав незаконит садржај. Коментаре писане верзалом и линкове на друге сајтове не објављујемо. Политика ONLINE нема никакву обавезу образлагања одлука везаних за скраћивање коментара и њихово објављивање. Редакција не одговара за ставове читалаца изнесене у коментарима. Ваш коментар може садржати највише 1.000 појединачних карактера, и сматра се да сте слањем коментара потврдили сагласност са горе наведеним правилима.
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Комeнтар успeшно додат!

Ваш комeнтар ћe бити видљив чим га администратор одобри.